Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri
Advert

Öğretmen Evleri Sağlık Personellerinin Hizmetine Tahsis Edildi

Amasyada bulunan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulları sağlık çalışanların hizmetine sunuldu.

Öğretmen Evleri Sağlık Personellerinin Hizmetine Tahsis Edildi
Öğretmen Evleri Sağlık Personellerinin Hizmetine Tahsis Edildi Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

2019 yılı sonunda Çin'in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından pandemi olarak değerlendirilen Covid-19 ile mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanlarına destek olması amacıyla Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren Amasya Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu sağlık çalışanlarının hizmetine açıldı.

Merkez Öğretmenevi haricinde Merzifon, Gümüşhacıköy ve Suluova Öğretmenevleri de pandemi ile daha etkin mücadele etmek için oluşturulan koşullarda sağlık personellerinin kullanımına tahsis edildi. Öğretmen evlerinin tahsisi açısından açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, "Sağlık çalışanlarımızın ve ilimizde bulunan kurum kuruluşlar için maske üretimi ve yüz koruyucu siperlerin yanı sıra "Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın talimatları doğrultusunda ilimizde hizmet veren Öğretmenevleri sağlık personellerimizin hizmetine tahsis edildi. Böylece tüm imkânlarımızla pandemi ile mücadelede sağlık çalışanlarımızın hizmetindeyiz." diyerek sözlerine son verdi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X