Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

Hemşireler Günü ve Haftasında Doğaya Renk Fidana Can Suyunu Verdiler

Merzifon Karamustafa Paşa Devlet Hastanesinde Hemşireler Günü dolayısıyla fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi.

Hemşireler Günü ve Haftasında Doğaya Renk Fidana Can Suyunu Verdiler
Hemşireler Günü ve Haftasında Doğaya Renk Fidana Can Suyunu Verdiler Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Merzifon Karamustafa Paşa Devlet Hastanesinde Hemşireler Günü dolayısıyla fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi.

Amasya Orman İşletme Müdürlüğü ve Merzifon Karamustafa Paşa Devlet Hastanesi yönetiminin organizasyonuyla “12-18 Mayıs Hemşireler Günü ve Haftası” münasebetiyle gerçekleştirilen etkinlikte hemşireler ve sağlık personeli tarafından hastane bahçesine fidanlar dikildi.

Etkinlikte Amasya İl Sağlık Müdürü Öner Nergiz; Hastane bahçemizi ağaçlandırarak çevremizi yeşile dönüştürmek; Yeşilin temsil ettiği canlılık ve motivasyonla hastalarımızın iyileşme süreçlerini hızlandırarak tıbbi müdahale haricinde de onlara destek vermek istediklerini söyledi.

Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu;Hastane bahçelerimizi ağaçlandırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Koronavirüs’ün sağlığımıza ve ciğerlerimize saldırdığı bu günlerde, insanları sağlığına kavuşturmak, hayata döndürmek için cansiparane mücadele veren kahraman sağlık çalışanlarımızı kutluyorum.

Hemşire;Kelime anlamı olarak kız kardeş anlamına gelmekte,içinden geçtiğimiz bu zor süreçte kardeşten öte bir görevi üstlendiler.Hemşirelerimize teşekkür ediyor
12-18 Mayıs hemşireler günü olması münasebetiyle “Hemşireler Günü Ve Haftası”nı Kutluyorum.

Tüm sağlık çalışanlarımızı; İnsan sağlığı için verdikleri mücadeleden ötürü taktir ediyor, teşekkür ediyor ve onlarla gurur duyuyoruz.

Yeşil; Doğayı, baharı, yaşamı temsil eder ve insan psikolojisi üzerindeki olumlu etkisini olduğunu biliyor ve bunun için mücadele veriyouz. Hastane bahçesine dikilen fidanlarla sağlığa, yaşama, doğaya ve hayata katkı sunmak istedik.dedi.

Konuşmaların ardından Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu,Amasya İl Sağlık Müdürü Öner Nergiz, Başhekim Uzm. Dr. Selçuk Sezikli,Amasya Orman İşletme Müdürü Uğur Tamer Çelik ve sağlık personeli tarafından fidanlar toprakla buluşturularak can suları verildi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X