Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Kutlu Göleti’ nin Sulama Sistemi Hizmete Açıldı

Amasya İl Özel İdaresine bağlı Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğünce projelendirilerek 2019 yılında yapımı tamamlanan Kutlu Göleti, gerçekleştirilen sulama projesi ile 4060 dekar araziyi kapalı sulama sistemi ile karşılayacak.

Kutlu Göleti’ nin Sulama Sistemi Hizmete Açıldı
Kutlu Göleti’ nin Sulama Sistemi Hizmete Açıldı Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Amasya İl Özel İdaresine bağlı Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğünce projelendirilerek 2019 yılında yapımı tamamlanan Kutlu Göleti, gerçekleştirilen sulama projesi ile 4060 dekar araziyi kapalı sulama sistemi ile karşılayacak. Program Amasya Milletvekilleri Mustafa Levent Karahocagil, Hasan Çilez ve diğer protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Amasya Merkeze 27 km uzaklıkta bulunan Kutlu Köyünde 1.224.000 m3 depolama kapasiteli Kutlu sulama göletinin basınçlı sulaması sistemi 2020 yılında tamamlanarak 4060 dekar arazi sulamaya açıldı. Genel Sekreter Erdin Acar; "Sayın Valimizin talimatları doğrultusunda yürütmüş olduğumuz projelerimizi tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine açmaktayız. Çalışmalarda 8500 metre boru hattı döşenerek projelendirilen kapalı sulama sistemi, Amasya İl Özel İdaresinin öz verili çalışmaları sonunda geçimlerinin önemli kısmını tarım ile sağlayan çiftçilerimizin yüzünü güldürecek ve bölgesel ekonomiye dolaylı olarak ülke ekonomime katma değer sağlanması hedeflenmektedir."dedi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X