Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

TÜBİTAK 2204 A Ortaöğretim Yarışmasında Bir Kez Daha Türkiye İkincisi Oldular

51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması sonuçları açıklandı.'Zamanın Şahid/e/leri Amasya Mezar Taşları ' adlı tarih projesi, Samsun Bölge Finalinde 1. olduktan sonra Türkiye Finallerinde Türkiye 2.liği ödülüne layık görüldü.

TÜBİTAK 2204 A Ortaöğretim Yarışmasında Bir Kez Daha Türkiye İkincisi Oldular
TÜBİTAK 2204 A Ortaöğretim Yarışmasında Bir Kez Daha Türkiye İkincisi Oldular Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması sonuçları açıklandı. TÜBİTAK 2204 A Proje Yarışmasında Amasya Macit Zeren Fen Lisesi  Edebiyat Öğretmeni Mehmet Sarı danışmanlığında Yavuz Selim Sarıbaş ve Emir Kürşat Akdeniz tarafından hazırlanan "Zamanın Şahid/e/leri Amasya Mezar Taşları " adlı tarih projesi, Samsun Bölge Finalinde 1. olduktan sonra Türkiye Finallerinde Türkiye 2.liği ödülüne layık görüldü.2019 yılında aynı ekip 50. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmasında "İki Gözüm İki Çeşme" adlı projeyle de Türkiye ikincisi olmuş, bu başarısıyla Amasya'da yankı uyandırmıştı.

İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu yaptığı açıklamada " İki yıldır ülkemizin en prestijli yarışmalarından olan TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında ilimizi başarıyla temsil eden ve tarih, teknolojik tasarım ve yazılım alanında ödül almaya hak kazanan projeler ile bizleri gururlandıran öğrencilerimize, ailelerine ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum,"dedi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X