Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Amasya Üniversitesi “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020”de Yerini Aldı

'Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020' olarak adlandırılan, 20-22 Temmuz 2020 tarihlerinde ilk kez ve küresel ölçekte düzenlenecek olan sanal fuara Amasya Üniversitesi de katılacak.

Amasya Üniversitesi “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020”de Yerini Aldı
Amasya Üniversitesi “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020”de Yerini Aldı Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Tüm dünyaya yayılan COVİD-19 salgınının, özellikle uluslararası eğitim alanında sebep olduğu olumsuz etkileri aza indirmek amacı ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK), pek çok yeni uygulamayı hayata geçirme çabası içinde.

“Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020” olarak adlandırılan, 20-22 Temmuz 2020 tarihlerinde ilk kez ve küresel ölçekte düzenlenecek olan sanal fuara Amasya Üniversitesi de katılacak. Bahsi geçen fuar; Türk diplomatik temsilciliklerinin bulunduğu 142 ülkede dikkatleri Türk yükseköğretimine çekmeyi, yükseköğrenim çağındaki gençleri sanal ortamda üniversitelerle buluşturmayı, uzaktan öğrenme ve öğretim de dâhil olmak üzere yükseköğretimde sunulacak imkânlarla ilgili bilgilendirmeyi hedeflemekte. Küresel ölçekte düzenlenecek olan “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020”, www.virtualfair-yok.gov.tr  web adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

Ülkemizde ve özellikle üniversitemizde eğitim görmek isteyen gençleri davet eden Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, “Amasya Üniversitesi geçmişten günümüze farklı kültürlerden gelen öğrencilerimize ev sahipliği yaparak, alanında uzman, değerli akademik kadrosu ile bu yıl size ‘Marka Kentin, Marka Üniversitesi’ olarak hizmet etmekten gurur duyacaktır” ifadelerini kullandı.

Her yıl düzenli olarak yapılması planlanan sanal fuarda, üniversitelere ait stantların yanı sıra, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Türkiye Maarif Vakfı, Yunus Emre Enstitüsü ve Ulusal Ajans gibi Türk yükseköğretim sisteminin uluslararasılaşmasına katkı sağlayan paydaş kuruluşlara ait stantlar da yer alacak.

 

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X