Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

Kösterlioğlu'ndan Başarılı Öğrencilere Plaket

TÜBİTAK 2204 A Proje Yarışmasında 'Zamanın Şahid/e/leri Amasya Mezar Taşları ' adlı tarih projesi ile Samsun Bölge Finalinde 1.' olan ve Türkiye Finallerinde Türkiye 2. olan Amasya Macit Zeren Fen Lisesi Müdürü Ahmet Eren, Proje Danışmanı Edebiyat Öğretmeni Mehmet Sarı ile öğrenciler Yavuz Selim Sarıbaş ve Emir Kürşat Akdeniz'e başarılarılarından dolayı İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Köstereli tarafından plaket takdim edildi.

Kösterlioğlu'ndan Başarılı Öğrencilere Plaket
Kösterlioğlu'ndan Başarılı Öğrencilere Plaket Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

TÜBİTAK 2204 A Proje Yarışmasında  "Zamanın Şahid/e/leri Amasya Mezar Taşları " adlı tarih projesi ile Samsun Bölge Finalinde 1.' olan ve Türkiye Finallerinde Türkiye 2. olan Amasya Macit Zeren Fen Lisesi  Müdürü Ahmet Eren, Proje Danışmanı Edebiyat Öğretmeni Mehmet Sarı ile öğrenciler Yavuz Selim Sarıbaş ve Emir Kürşat Akdeniz'e başarılarılarından dolayı İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Köstereli tarafından plaket takdim edildi.

Bilindiği gibi 2019 yılında aynı ekip 50. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmasında "İki Gözüm İki Çeşme" adlı projeyle de Türkiye ikincisi olmuş, bu başarısıyla Amasya'da yankı uyandırmıştı.

İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu yaptığı açıklamada " İki yıldır ülkemizin en prestijli yarışmalarından olan TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında ilimizi başarıyla temsil eden ve tarih, teknolojik tasarım ve yazılım alanında ödül almaya hak kazanan projeler ile bizleri gururlandıran öğrencilerimize, Okul Müdürümüz Ahmet Eren ve Edebiyat Öğretmeni Mehmet Sarı'ya başarılarından ötürü teşekkürlerimi sunuyorum,"dedi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X