Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

EBA Mobil Destek Aracı Hizmete Girdi

Amasya İl Kültür Turizm Müdürlüğüne ait gezici kütüphaneye gerekli elektronik altyapının eklenmesiyle hazırlanan EBA mobil destek aracı İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Coşkun, Göynücek İlçe Millî Eğitim Müdürü Abdulmuttalip Ziyagil, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velilerin katıldığı tören ile hizmete girdi.

EBA Mobil Destek Aracı Hizmete Girdi
EBA Mobil Destek Aracı Hizmete Girdi Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Amasya İl Kültür Turizm Müdürlüğüne ait gezici kütüphaneye gerekli elektronik altyapının eklenmesiyle hazırlanan EBA mobil destek aracı İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Coşkun, Göynücek İlçe Millî Eğitim Müdürü Abdulmuttalip Ziyagil, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velilerin katıldığı tören ile hizmete girdi.,

Hazırlanan EBA mobil Destek noktasına Alan Okulu öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği gözlemlenirken, Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenleri tarafından öğrencilere robotik kodlama eğitimi verildi. Öğrenciler kendilerine verilen eğitim setleri ile kendi robotlarını oluşturdular.

Öğrencilerin bir kısmı EBA sistemine bağlanarak eğitim görürken, diğer öğrenciler Mobil noktada bulunan kütüphaneden faydalandılar. Rehberlik ve Araştırma Merkezine bağlı uzmanlar öğrenciler ile eğitici oyunlar oynadılar.

Alan İlk ve Ortaokulu "Okulum Temiz Belgesi" almaya Hak Kazandı

Milli Eğitim Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde resmi okulların Bakanlığa, özel okulların ise TSE'ye başvurarak talep edecekleri "Okulum Temiz Belgesini" Amasya genelinde almaya hak kazanan ilk kurum Alan İlk ve Ortaokulu oldu.

Okulların temiz olmasını hijyen denetiminin sağlıklı yapılmasını teşvik etmeyi amaçlayan belgeyi İl Müdürü Ömer Coşkun Okul Müdürü Fikret Yerlikaya'ya takdim etti.

Mobil Destek Noktasının hizmete girmesiyle alakalı açıklamalarda bulunan İl Müdürü Ömer Coşkun," Sayın Bakanımızın talimatları ve eğitimde fırsat eşitliğini artırmak amacıyla, Amasya İl Kültür Turizm Müdürlüğünün katkılarıyla hazırladığımız Mobil Destek Aracımız hizmete girmiştir. İlimizin en uzak köyü olan Göynücek Alan Köyünden başlayarak, EBA sistemine erişimde sıkıntı yaşanan bölgelerde hizmet vermeye devam edeceğiz. Öğrencilerimizi EBA sistemine ulaşımlarında aksama yaşanmaması amacıyla okulların açılacağı 21 Eylül tarihine kadar il genelinde 30 EBA destek noktası oluşturulacak olup ayrıca 12 Z-kütüphanemizde EBA erişim noktası olarak yapılandırılacaktır." diyen Müdür Coşkun," Öğrencilerimizin eğitimlerinin pandemi nedeniyle yaşanan olumsuzluklarından en az şekilde etkilenmesini hedeflemekteyiz ve İl Müdürlüğü olarak Bakanımız Sayın Ziya Selçuk önderliğinde çalışmalarımıza devam ediyoruz diyerek." sözlerine son verdi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X