Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Ferahoğlu; 'İlköğretim Haftası'nı Kutluyor, Başarılar Diliyorum'

CHP Amasya Merkez İlçe Başkanı Arif Ferahoğlu İlköğretim Haftası münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

Ferahoğlu; 'İlköğretim Haftası'nı Kutluyor, Başarılar Diliyorum'
Ferahoğlu; 'İlköğretim Haftası'nı Kutluyor, Başarılar Diliyorum' Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

CHP Amasya Merkez İlçe Başkanı Arif Ferahoğlu İlköğretim Haftası münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

Başkan Ferahoğlu yayımladığı mesajda;”Geleceğimizin teminatı, yarının büyükleri olan çocuklarımız, ders başı yaparak okulları, öğretmenleri ve arkadaşları ile buluşacaklar. Bu güzel buluşmanın tüm çocuklarımız, öğretmenlerimiz, eğitim camiası ve velilerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma ufku ve hedefleri doğrultusunda, ilim ve irfan yolculuğu, yediden yetmişe tüm milletimizin müşterek gayesi ve mücadelesi olmalıdır. Aileden başlayan öğrenme sürecinin ikinci adımını okul dönemi oluşturmaktadır. Bu süreçte elde edilen kazanımlar, bireylerin ve dolayısıyla da gelecekte milletimizin hayatını şekillendirecektir.
Sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güven içerisinde yaşamak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak, ancak ve ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir eğitim ve öğretimle mümkün olabilir. Atatürk'ün “Eğitimdir ki bir milleti, ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.” sözleri, eğitimin önemini açıkça ifade etmektedir.
Amacımız, hayat boyu eğitimi benimseyen, modern dünyada söz sahibi olabilen, eğitimden aldığı güçle yoğun rekabet ortamının şartlarına uyum sağlayabilen, bağımsız düşünebilen ve sorgulayan bireyler yetiştirebilmektir.
Eğitim ve öğretimdeki en önemli hedefimiz; çocuklarımızı çağın gerektirdiği bilimsel ve teknolojik donanımların yanında milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerle bezenmiş olarak yetiştirmektir..
2020-2021 eğitim-öğretim yılında dikkat etmemiz gereken öncelikli konuların başında pandemi süreci gelmektedir. Çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli bir eğitim- öğretim yılı geçirebilmeleri için, veli, öğretmen ve öğrencilerimiz maske, mesafe ve temizliğe gereken hassasiyeti göstererek, bu konuda kurallara titizlikle uyulmalıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle 2020-2021 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tüm eğitim çalışanlarımız adına verimli geçmesini temenni ediyor, bilginin hâkim olduğu bir toplum dileklerimle 'İlköğretim Haftası'nı kutluyor, başarılar diliyorum'dedi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X