Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Amasya Bilsem Kodrota Takımı İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coşkun'u Ziyaret Etti

TÜBİTAK tarafından Döner Kanat ve Sabit Kanat kategorilerinde ilk kez düzenlenen 1. Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışmasında, Döner Kanat kategorisinde Türkiye 7'incisi olan Kodrota takımı Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Coşkun'u ziyaret etti.

Amasya Bilsem Kodrota Takımı İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coşkun'u Ziyaret Etti
Amasya Bilsem Kodrota Takımı İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coşkun'u Ziyaret Etti Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

TÜBİTAK tarafından Döner Kanat ve Sabit Kanat kategorilerinde ilk kez düzenlenen 1. Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışmasında, Döner Kanat kategorisinde Türkiye 7'incisi olan Kodrota takımı Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Coşkun'u ziyaret etti.

 

2018 yılında Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi çatısı altında bilgisayar öğretmeni Bahadır Özen tarafından kurulan Kodlama ve Robotik Takımı yıl içerisinde robotik çalışmaları yapan, bilgisayar ile kodlama yapıp özgün algoritmalar geliştiren öğrencilerden, meraklı, araştırmacı ve proje geliştirmeye istekli her öğrenci takıma katılmaktadır.

2020 yılında düzenlenen 1. Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışmasında dereceye girerek Gaziantep Alleben Göletinde 16-20 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilen TEKNOFEST  yarışmasında finale kalan 79 takım arasından 7'inci olarak büyük başarı gösteren Kodrota takımı Amasysa İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Çoşkun'u ziyaret etti.

Ziyaret esnasında öğrencileri başarılarından ötürü tebrik eden İl Müdürü Çoşkun öğrenci ve yöneticilere hediyeler verdi. Amasya'yı TEKNOFEST'de başarı ile temsil eden öğrencilere başarılarından ötürü teşekkürlerini iletti.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X