Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Taşova Çevre Platformu Amasya'da DSİ ve Siyasi Partileri Ziyaret Etti

Taşova Boğalı yaylalarında siyanürle altın aranması konusunda tepki ve bu çalışmaları durdurma adına kurulan gönüllü platform Taşova Çevre Platformu Amasya Devlet Su İşleri Müdürülüğü ve Amasya Siyasi Parti İl Başkanlıklarını ziyaret etti.

Taşova Çevre Platformu Amasya'da DSİ ve Siyasi Partileri Ziyaret Etti
Taşova Çevre Platformu Amasya'da DSİ ve Siyasi Partileri Ziyaret Etti Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Taşova Boğalı yaylalarında siyanürle altın aranması konusunda tepki ve bu çalışmaları durdurma adına kurulan gönüllü platform Taşova Çevre Platformu, Amasya Devlet Su İşleri Müdürülüğü ve Amasya Siyasi Parti İl Başkanlıklarını ziyaret etti.

Taşova Çevre Platformu adına Duran Yeter, Ali Rıza Ağış, Av. Selim Saray ve Yusuf Yücel, Amasya Devlet Su İşleri Müdürlüğünü ziyaret ederek Yeşilırmak ve Kelkit çayının doğdukları yerden döküldükleri yere kadar sulama havzası oalrak kabul edilmesi ve korunması konulu dilekçe verdiler.

Daha sonra sırası ile Ak Parti İl Başkanı Mehmet Akif Kesme Kaya, CHP İl Başkanı Av. Turgay Sevindi ve İyi Parti İl Başkanı Avni Verdi'yi parti başkanlılarında ziyaret ederek siyanürle altın aranmasının neden olacağı zararlar hakkında bilgiler vererek, kendilerine destek olmalarını istediler.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X