Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Başkan Sarı; ‘Bu Yıl Amasyaspor’u 3. Lige Çıkaracağız’

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasyaspor’un yeni oluşturulacak yönetim, Teknik heyet ve futbolcular ile bu yıl 3. lige çıkacağını söyledi.

Başkan Sarı; ‘Bu Yıl Amasyaspor’u 3. Lige Çıkaracağız’
Başkan Sarı; ‘Bu Yıl Amasyaspor’u 3. Lige Çıkaracağız’ Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasyaspor’un yeni oluşturulacak yönetim, Teknik heyet ve futbolcular ile bu yıl 3. lige çıkacağını söyledi.

Günlerdir belirsizliğini koruyan Amasyaspor 1968 FK’nin serüvenine son noktayı Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı koydu. Düzenlediği basın toplantısında, gelişmeleri enine boyuna açıklayan Başkan Sarı, Amasyaspor’un bu yıl özlenen profesyonel lige çıkacağını söyledi. Basın toplantısına Başkan Sarı’nın yanı sıra, Başdanışman Ahmet Yenihan, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şahin, Belediye Meclis Üyesi Celil İnce, ASFK Başkanı Naci Öztürk, İmar İşleri Müdürü Berati Kaynar, basın mensupları ve yeşil beyazlı renklere gönül vermiş taraftarlar katıldı.

‘AMASYASPOR LAYIK OLDUĞU YERE GELECEK’
1,5 yılın sonunda artık yeşil beyazlı bayrakları Amasyalıların tekrar evlerine asma zamanının geldiğini belirten Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında şunları kaydetti; “Bugüne kadar Amasya Spora emeği geçen başta Metin Genç kardeşimiz ve yönetimi olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Artık dedikodu yok, emekleri olan hiç bir arkadaşımıza hakaret yok, bu manada önümüzde çok kısa zaman var, yarından itibaren yeni bir hocayla yeni bir yönetimle ve Amasya halkıyla bütünleşerek şampiyonluğa kilitleneceğiz. Herkes kenetleşerek, destek olursa ben inanıyorum başarı gelecektir. Bu anlamda ismini şimdi açıklamak istemiyoruz ama ülkemizde iki takımı şampiyon yapan bir hoca ile anlaşmak üzereyiz. Yeni hocamızla takımımız hazırlıklara başlayacak ve özlenen profesyonel lige takımımız inşallah bu sene kavuşacak. Bu şehrin Belediye Başkanı olarak taşın altına elimi koydum. Ben ikinciliği hiçbir zaman başarı olarak görmedim. Ben her zaman birincilik için mücadele ederim. Sonunda da mutlu sona ulaşırım. Bizde şehrimizle birlikte birlik ve beraberlik içerisinde el birliği ile takımımızı sezon sonunda mutlu sona ulaştıracağız” dedi.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X