Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Amasya'da Polis Haftasında Fidanlar Toprakla Buluşturuldu

Amasya’da Türk Polis Teşkilatının 176. Kuruluş Haftasında Fidanlar Toprakla Buluşturuldu

Amasya'da Polis Haftasında Fidanlar Toprakla Buluşturuldu
Amasya'da Polis Haftasında Fidanlar Toprakla Buluşturuldu Volkan Hamdi Yolaçan
Bu içerik 891 kez okundu.
Advert

Amasya’da   Türk Polis Teşkilatının 176. Kuruluş Haftasında  Fidanlar Toprakla Buluşturuldu.

Türk Polis Teşkilatının 176. Kuruluş Yıl Dönümü ve Polis Haftası dolayısıyla Amasya Orman İşletme Müdürlüğü ve Amasya Emniyet Müdürlüğü tarafından  hazırlanan programla Amasya merkez ilçe Yağmur köy mevkiinde kurulu olan Emniyet Gazileri ve Şehitleri Hatıra Ormanı’nda  protokol üyeleri ve katılımcılar tarafından fidanlar toprakla buluşturuldu.

Etkinlik öncesi yapılan konuşmalarda;
Vatan topraklarını korumak için  her türlü hainliğe  karşı koyan ve  bu uğurda canlarını ortaya koyarak gazi olan, şehit olan vatan evlatlarını her zaman hatırlayacak ve minnet duygularımızı ifade edeceğiz.

Bayrağımızın göklerde dalgalanması için şehit olan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Kahramanlarımızı her nefes alışımızda hatırlayacak ve ilelebet hatırlatmaya yaşatmaya devam edeceğiz.

Bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanın bölünmez bütünlüğü ve Türk milletinin huzur ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz." Dediler.

Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ,  protokol üyeleri ve katılımcılar tarafından fidanlar toprakla buluşturularak can suları verildi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X