Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

DÜĞÜN ÖNCESİ KAVGA, KUNDAKLAMA İLE BİTTİ

Tokat’ta Mert ailesi arasında düğün öncesi çıkan tartışma kavgaya döndü. R.M. iddiaya göre şikayetçi olduğu akrabalarının evini ateşe verdi. 2 ev kullanılamaz hale geldi

DÜĞÜN ÖNCESİ KAVGA, KUNDAKLAMA İLE BİTTİ
DÜĞÜN ÖNCESİ KAVGA, KUNDAKLAMA İLE BİTTİ Ali Rıza Ağış
Advert

    Tokat Merkeze bağlı Kemer Mahallesinde meydana gelen olayda Mehmet Mert’n kızı Leyla Mert’n Perşembe günü düğünü olacaktı. Düğün öncesinde R.M., gelinin babası Mehmet Mert ve Amca Hüseyin Mert ile tartıştı. Tartışma sonrası çıkan arbedede ağzından yaralanan V.M. akrabalarından şikayetçi oldu. Hüseyin ve Mehmet Mert kardeşler polis merkezinden döndükten kısa bir süre sonra evlerinde yangın çıktı.

   GÖRGÜ TANIKLARI: KUNDAKLANDI
Yangınla birlikte her iki evde yaşayan ve düğün için il dışından misafir olarak gelen toplam 15 kişi alevler büyümeden kendilerini dışarı atmayı başardı. Görgü tanıklarının iddiasına göre Hüseyin Mert’in evinden başlayan yangın bir kişinin kundaklaması sonrasında başladı. Kısa sürede ahşap binayı ve çatısını saran alevler Mehmet Mert’n evine de sıçradı. Durumun itfaiyeye bildiirlmesi ile birlikte yangına hemen müdahale edildi. Yaklaşık 1 saat süren çalışmanın ardından yangın söndürüldü. Yangınla ilgili inceleme başlatan polis, R.M.’nn yakalanması için çalışma başlattı. Öte yandan, Perşembe günü gerçekleşecek düğünü sonrasında Cuma günü baba evinden ayrılacak olan Leyla Mert’n çeyizinin de yangınla birlkte kül olduğu bilgisine ulaşıldı. 

DÜĞÜN ÖNCESİ KAVGA KUNDAKLAMA İLE BİTTİ
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X