Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

2021 yılı 2. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Amasya'da yapılan kamu yatırımlarının değerlendirildiği 2021 yılı 2. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Mustafa MASATLI’nın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Amasya Belediyesi ve Amasya Üniversitesi temsilcilerinin yanı sıra vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları ile kamu kurum ve kuruluşlarının idarecileri yer aldı.

2021 yılı 2. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
2021 yılı 2. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi Volkan Hamdi Yolaçan
Bu içerik 359 kez okundu.
Advert

Amasya'da yapılan kamu yatırımlarının değerlendirildiği 2021 yılı 2.  İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Mustafa MASATLI’nın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Amasya Belediyesi ve Amasya Üniversitesi temsilcilerinin yanı sıra vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları ile kamu kurum ve kuruluşlarının idarecileri yer aldı.

Vali Mustafa MASATLI toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “İlimizde yapılan kamu yatırımlarının genel değerlendirmesini yapmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Toplantımızın amacı sürdürülen projeler hakkında bilgi alınması ve ihtiyaç duyulan alanlarda gerekli koordinasyonun sağlanmasıdır.

İlimizde 2021 yılı Mart ayı sonu itibarıyla yatırımcı bölge ve il müdürlükleri ile belediyelere ait kamu yatırımları; Tarım sektöründe 108 adet (Toplam proje tutarı: 811 Milyon TL), Ulaştırma-Haberleşme sektöründe 65 adet (Toplam proje tutarı 2 Milyar TL), Eğitim sektöründe 53 adet (Toplam proje tutarı 310 Milyon TL), Enerji sektöründe 4 adet (Toplam proje tutarı: 76 Milyon TL), Sağlık sektöründe 8 adet (Toplam proje tutarı:  26 Milyon TL), Turizm sektöründe 3 adet (Toplam proje tutarı: 4 Milyon TL), İmalat sektöründe 1 adet (Toplam proje tutarı: 3 Milyon TL), Diğer Kamu Hizmetleri sektöründe 56 adet  (Toplam proje tutarı: 92 Milyon TL) olmak üzere toplam 298 adettir.

Projelerin toplam tutarı 3,3 Milyar TL, toplam harcama tutarı 1,8 Milyar TL’dir.  2021 yılı ödeneği 538 Milyon TL olup bu ödenekten 80 Milyon TL harcanmıştır. Projelerde %54 nakdi, %33 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır. Bu projelerden; 51 adedi tamamlanmış, 147 adedi devam etmekte, 36 adedi ihale aşamasında, 63 adedine başlanamamış, 1 adet proje ise tasfiye edilmiştir.

Söz konusu 298 adet projenin; 33 adedi ise (129 Milyon TL’lik kısmı) Amasya Belediyesi ile ilçe ve belde belediyelerine aittir. Yapılan tüm bu yatırımların Amasya’mıza hayırlı olmasını temenni ediyor, hepinizin Ramazan ayını tebrik ediyorum.”

Vali Mustafa MASATLI’nın konuşmasının ardından yatırımcı kurum ve kuruluşların yetkilileri tarafından, sürdürdükleri projelere ilişkin sunumlar yapılarak, kurul üyelerinin soruları cevaplandırıldı.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X