Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Eliaçık; '3 kişinin yaptığını 1 kişiye yaptırıp, nöbet ücreti dahi ödemiyorlar'

Sağlık Sen Amasya Şube Başkanı Recep Eliaçık, Pandemi pik yaptı, kısıtlamalar geldi. Herkese idari izin, esnek çalışma, 10-16 çalışma, çocuğu olan kadın çalışanlara izin verildi. Ama sağlık çalışanlarına gelince bolca alkış, hakkınız ödenmez cümleleri. Sağlık Bakanlığı sağlık çalışanlarına Kör, Sağır, Dilsiz dedi.

Eliaçık; '3 kişinin yaptığını 1 kişiye yaptırıp, nöbet ücreti dahi ödemiyorlar'
Eliaçık; '3 kişinin yaptığını 1 kişiye yaptırıp, nöbet ücreti dahi ödemiyorlar' Volkan Hamdi Yolaçan
Bu içerik 260 kez okundu.
Advert

Sağlık Sen Amasya Şube Başkanı Recep Eliaçık, Pandemi pik yaptı, kısıtlamalar geldi. Herkese idari izin, esnek çalışma, 10-16 çalışma, çocuğu olan kadın çalışanlara izin verildi.  Ama sağlık çalışanlarına gelince bolca alkış, hakkınız ödenmez cümleleri. Sağlık Bakanlığı sağlık çalışanlarına Kör, Sağır, Dilsiz dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Eliaçık, “Tavandan ödemeyi yarım yamalak ödediler, kısıtlamalar gelmişken sağlıkçılara düşünüp bu kişiler yoruldu, yıprandı, tükendi, bu kişilere de diğerleri esnek çalışırken fazla çalışmanın karşılığını bile vermiyorlar, 3 kişinin yaptığını 1 kişiye yaptırıp, nöbet ücreti dahi ödemiyorlar.

Bütün bunlar olurken, isyanımız haykırışımız, açıklamalarımız Bakanlık tarafından kör sağır dilsizi oynayıp, umursamıyorlar. Sağlık Çalışanları da insan olduğunu unutuyorlar. Bu bizim savaşımız ise en azından sağlık çalışanlarına hak ettiği ücretleri verin. Dönmeyen ek ödemeleri kaldırıp adam gibi maaş verin... Bunları dillendirince rüşvetçi diye tabir ediliyoruz. Biz rüşvet değil, anamızın ak sütü kadar helal olan alın yerimizin karşılığını istiyoruz. Ve Sayın Bakanımıza soruyoruz Sağlıkçının hali ne olacak?” diye konuştu.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X