Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Ölgün; '23 Nisan Ulusumuza ve Tüm Dünya Çocuklarına Kutlu Olsun'

Eğitim Sen Amasya İl Başkanı Mustafa Ölgün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, 23 Nisan Ulusumuza ve Tüm Dünya Çocuklarına Kutlu Olsun dedi.

Ölgün; '23 Nisan Ulusumuza ve Tüm Dünya Çocuklarına Kutlu Olsun'
Ölgün; '23 Nisan Ulusumuza ve Tüm Dünya Çocuklarına Kutlu Olsun' Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Eğitim Sen Amasya İl Başkanı Mustafa Ölgün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, 23 Nisan Ulusumuza ve Tüm Dünya Çocuklarına Kutlu Olsun dedi.

Ölgün, “Mustafa Kemal Atatürk,  Emperyalizme karşı yokluk içinde yürütülen zorlu savaşı başlatırken halkın iradesiyle hareket edeceğini bildirmiş ve nitekim Savaşın ortasında Büyük Millet Meclisini açarak Halk iradesinden vazgeçmeyeceğini de göstermiştir. O nedenle Kurtuluş Savaşı, bir halk hareketi olmuş ve halk hareketi olduğu için başarıya ulaşmıştır.

Büyük Millet Meclisinin açıldığı gün olan 23 Nisan, Ulusal Egemenlik günü olarak Atatürk tarafından çocuklara ithaf edilmiştir.  Dünya çocuklarının barış içerisinde, kardeşlik içerisinde kaynaştığı bir festivali haline gelmiştir.  Bizler eğitim emekçileri olarak, çocuklarımıza Atatürk İlke ve devrimlerini öğreteceğiz, bilimi öğreteceğiz, hayatın her alanında karşılarına çıkan zorlukları bilimsel veriler ışığında çözmeyi öğreteceğiz,  barışı öğreteceğiz, haklarının neler olduğunu ve başkalarının haklarına saygılı olmayı öğreteceğiz. Çocuklarımızın çevreye saygılı, demokrasiyi özümsemiş bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlayacağız.

Sevgili çocuklar! Sizlere daha güzel bir dünya bırakamadık, özellikle bir yıldır şimdiye kadar hiç deneyimlenmemiş bir süreci birlikte yaşıyoruz, evlerinizde uzaktan eğitim penceresinden yaşama katılmaya çalışıyorsunuz. Bu süreçte siz çocuklarımızın yaşamakta olduğu sorunların farkındayız. Sevgili çocuklar bizler, sizleri çok önemsiyoruz, geleceğimizin sizin ellerinizde şekilleneceğinin farkındayız ve sizlerle dünyanın daha güzel olacağına inanıyoruz. Sizlere olan inancımız nedeniyle de sizlere onurlu bir gelecek bırakmanın mücadelesini yürütüyoruz.

Geleceğe daha umutla bakmanız adına 23 Nisan Günü Sokağa çıkma yasaklarını olmasına rağmen, camlarınızı süsleyip, dünyayı daha yaşanır hale getirmek için belirlediğiniz bir temayı işleyin. Sevgili Büyükler, sosyal medyada çocukların sesi olunuz. Sevgili Çocuklar!  Gelecek sizlersiniz ve bizler aydınlık yarınları oluşturacak olan sizlere çok güveniyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı bütün içtenliğimizle kutlarız.” Diye konuştu.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X