Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Pandemi Tedbirleri Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Amasya Valisi Mustafa Masatlı Pandemi Tedbirleri Değerlendirme Toplantısına Başkanlık etti.

Pandemi Tedbirleri Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
Pandemi Tedbirleri Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Amasya Valisi Mustafa Masatlı Pandemi Tedbirleri Değerlendirme Toplantısına Başkanlık etti. Toplantıya ayrıca Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ ile Turgay İlhan, Video Konferans Yöntemiyle İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Alb. Ayhan Aygün ile İl Sağlık Müdürlüğü, PTT Başmüdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü ve 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünden yetkililer yer aldı.

Vali Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Bildiğiniz gibi geçtiğimiz Perşembe akşamından itibaren Ülkemiz genelinde tam zamanlı olarak sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaya başlanmıştır. Bu süreçte kısıtlamalara uyulması için ilgili birimlerimiz tarafından denetim faaliyetleri yoğun şekilde devam etmektedir. Halkımızın bu süreçte kısıtlama tedbirlerine yüksek oranda uyuyor olması sevindiricidir.

Bu süreçte devletimiz, hiçbir vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması için üretim ve tedarik zincirini ve kamu kurumlarının işleyişini sürdürmektedir. Özellikle bugün emekli, yaşlı ve engellilerimizin aylık ve ikramiyeleri ile Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından uygulamaya konulan sosyal desteklerin ödenme sürecine ilişkin görüşmeler yapağız.

İçişleri Bakanlığımız bu ödemelere ilişkin temel esasları belirlemiştir. Bu kapsamda hareketliliği en aza indirecek şekilde 5-10 Mayıs tarihleri arasında Valiliğimizin koordinesinde  banka ya da PTT hesabı bulunmayan hak sahiplerine, kamu görevlileri tarafından yaşlılık ve engellilik aylığı ile sosyal destek ödemeleri ulaştırılacaktır. Yine emekli maaş ve ikramiyelerini çekmek isteyenlere Türkiye Bankalar Birliğinin belirlediği takvime göre atm’lere ulaşmaları için gerekli kolaylık de sağlanacaktır.

Amasya olarak aşılamada yüksek oranlar yakalayarak Ülkemizde ilk sıralarda yer almaktayız. Bu konuya ayrı bir önem veriyoruz. Aşı sırası gelen vatandaşlarımıza Ramazan ayı boyunca iftar sonrasında da hizmet verilmektedir. Ayrıca ilimizde Sağlık Bakanlığının belirlediği yaş gruplarında yer alan vatandaşlarımıza randevusuz olarak aşılama hizmeti vermeye de başlamış bulunmaktayız. Bir kez daha sırası gelen vatandaşlarımızı kendilerinin ve toplumlumuzun sağlığı için aşı olamaya davet ediyorum.”

Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz tarafından salgının Amasya'daki seyri hakkında bilgilendirme yapıldı. Toplantıda daha sonra emekli, yaşlı ve engelli aylıkları ile sosyal destek ödemelerinin nasıl yapılacağına ilişkin planlamalar yapıldı. Vali Mustafa Masatlı halkın ödemeler konusunda mağduriyet yaşamaması için ilçe kaymakamları ve ilgili kurum yöneticilerine çeşitli talimatlar da verdi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X