AMASYA
Giriş Tarihi : 18-05-2021 16:22   Güncelleme : 18-05-2021 16:22

Amasya'da Aşılamada iyi Bir Noktaya Geldik

17 günlük tam kapanma sürecinin değerlendirildiği toplantı Vali Mustafa Masatlı’nın Başkanlığında gerçekleşti.

Amasya'da Aşılamada iyi Bir Noktaya Geldik

 Toplantıda Vali Yardımcıları Bekir Sıtkı Dağ ile Turgay İlhan, Video Konferans Yöntemiyle İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Alb. Ayhan Aygün ve İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz yer aldı.

 Vali Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Öncelikle hepinizin geçmiş Ramazan Bayramını tebrik ediyor, Bayramın Ülkemize ve İslam alemine hayırlar getirmesini, özellikle salgın hastalığın sona ermesine vesile olmasını temenni ediyorum. 17 gün süren tam kapanma dönemini bitirdik. Bu dönemde sağlık teşkilatımız, kolluk güçlerimiz özveriyle görevlerini sürdürdüler. Kendilerine bu fedakârlıklarından dolayı teşekkür ediyorum.

 Kapanma sürecinde çeşitli Bakanlıklarımızdan gelen kısmi genelgeleri uygulamaya koyduk. Halkımızın duyarlılığı ve yapılan denetimler sonucu Ülkemizde olduğu gibi Amasya’da da vaka sayılarında ciddi oranlarda düşüşler oldu. 1 Haziran’a kadar sürecek kademeli normalleşme döneminde tedbirlere sıkı şekilde devam ederek, bu düşüş eğilimini sürdürmeliyiz.

 Esnafımızın faaliyetlerine başlayabilmesi, halkımızın sosyal hayatına normal şekilde devam etmesi için çalışmalarımız devam edecek. Buradan özellikle salgın sürecinde gösterdikleri sabır ve duyarlılıktan ötürü esnafımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bu sürecin olumlu olarak neticelenmesiyle onlarda eski güzel günlerine döneceklerdir.

 Aşılamada Amasya olarak iyi bir noktadayız. Hedef nüfusumuzun %74’ü aşılanmış durumda. Aşı stoklarımız yeterli düzeyde. Aşı hakkı olan vatandaşlarımızı bir kez daha kendilerinin ve toplumumuzun sağlığı için aşı olmaya davet ediyorum.”

 Toplantıda daha sonra katılımcılar çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunurken, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz’in salgının seyri hakkında yaptığı bilgilendirmeden sonra, Vali Mustafa Masatlı ilçe kaymakamları ve kolluk birimlerine denetimlerin sıkı şekilde devam etmesi yönünde talimatlar verdi.