DİĞER
Giriş Tarihi : 19-05-2021 09:37   Güncelleme : 19-05-2021 09:37

Samsun'da bir kadın yorgun mermiyle yaraladı

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde yorgun merminin isabet ettiği kadın yaralandı. Merminin ait olduğu iddia edilen komşu S.B. ise 'Komşum yaralanmadan bir saat önce ben tavuklara dadanan doğan ve atmacaları korkutmak için ateş ettim' dedi.

Samsun'da bir kadın yorgun mermiyle yaraladı

   Düzköy Mahallesi'nde meydana gelen olayda K.K. (44) isimi kadına, evinin önündeki bahçede çalışırken havadan gelen yorgun mermi isabet etti. K.K.'nin koluna isabet eden 9 milimetre çapındaki mermi, kaldırıldığı Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde çıkartıldı. İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

  Olay yeri ekiplerinin yaptığı incelemede K.K isimli şahsın bahçedeki duruş pozisyonundan yola çıkılarak tabanca fişeğinin gelebileceği istikamet belirlendi. Jandarma ekiplerinin yaptığı istihbari çalımalar sonucunda olay yerine 1 kilometre mesafede bulunan S.B'nin (39) olay günü tabancayla havaya ateş açtığı tespit edildi. Olay yeri ekipleri S.B'ye ait evin bahçesinde 3 adet 9 mm çapında boş kovan buldu.

   Olay günü ruhsatlı silahıyla tavuklarına dadanan doğan ve şahinleri korkutmak için ormana doğru havaya 3 el ateş açtığını söyleyen S.B. ifadesinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

 S.B. ifadesinde "Beslediğim tavuklara doğan ve atmacalar dadandı. Ben de onları uzaklaştırmak için havaya ormana doğru 3 el ateş ettim. Komşumun yaralandığı saatle benim silahı sıktığım saat arasında en az 1 saatlik zaman farkı var. Baristik incelemeden kurşunun benim ruhsatlı silahımdan çıkıp çıkmadığı belli olacak. Ama yinede görünmez kaza sonucu yaralanan komşumu ziyaret ettim ve geçmiş olsun dileklerimde bulundum" dedi.