Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

KABLO HIRSIZLARI YAKAYI ELE VERDİ

Çorum'un Osmancık İlçesi'nde Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu Hırsızlığı olaylarında yakalanan 3 şüpheliden 2'si tutuklanarak, cezaevine gönderilirken, 1 kişi serbest bırakıldı.

KABLO HIRSIZLARI YAKAYI ELE VERDİ
KABLO HIRSIZLARI YAKAYI ELE VERDİ Erhan GÜNDÜZ
Bu içerik 718 kez okundu.
Advert

  Çorum ili Osmancık İlçesi Jandarma sorumluluk bölgesi içerisinde son zamanlarda Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu Hırsızlığı olaylarında meydana gelen artış nedeniyle olayların aydınlatılması maksadıyla, İl J.K.lığı tarafından Osmancık İlçe J.K.lığı personeli ve Jandarmanın Dedektifleri JASAT (Jandarma Suç Araştırma Timi) personelinden oluşturulan ekip çalışmalarına başladı.

  Osmancık Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda, Jandarmanın Dedektifleri JASAT (Jandarma Suç Araştırma Timi) ve Osmancık İlçe J.K.lığı ekiplerince ilgili birimlerle koordineli olarak teknik ve detaylı analiz çalışmalar sonucunda, 2021 yılı Mart ve Nisan aylarında Osmancık ilçesi Çampınar, Konaca, Başpınar, Sütlüce, İncesu, Kargı köyü ve Cumhuriyet Mahallesi Türk Telekom Deposundan (Polis bölgesi) farklı tarihlerde toplam (1.340) m. bakır kablonun çalınması olayına karışan (3) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınarak, şüpheli şahıslar ile ilgili yapılan detaylı araştırma ve incelemede 2021 yılı içerisinde (13) faili meçhul hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri tespit edildi.

  Şüpheli şahıslardan (2)’ si sevk edildikleri Adli Makamlarca tutuklanmış, (1) şüpheli ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakıldı.

  Çorum İl J.K.lığınca sorumluluk bölgesinde meydana gelen hırsızlık olaylarını aydınlatma ve şüphelileri yakalama çalışmalarına devam edildiği bildirildi.

KABLO HIRSIZLARI YAKAYI ELEVERDİ
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X