DİĞER
Giriş Tarihi : 12-06-2021 15:17   Güncelleme : 12-06-2021 15:17

HIRSIZ KONYA'DAN GELEN ESKİ ÇOBAN ÇIKTI

Yaklaşık 50 bin lira değerinde altın ve parayı çalarak kaçmak isteyen hırsız JASAT Dedektifleri ve İl Merkez Jandarma Komutanlığının hızlı davranması ile kıskıvrak yakalandı.

HIRSIZ KONYA'DAN GELEN ESKİ ÇOBAN ÇIKTI

 Tokat’ta bir hırsız çaldığı 50 bin lira değerinde ziynet eşyası ile kaçmak isterken terminalde yakalandı.

  Tokat il merkezine bağlı Kızılöz Köyünde çiftçiler arazide çalıştığı sırada hırsızlık yaşandı. Alınan bilgiye göre; Murat Y. (22) evine geldiğinde yaklaşık olarak 50 bin lira değerinde evlilik yüzüğü, altın bileziği ve kolyeleri çalındığını fark etti. JASAT Dedektifleri ve İl Merkez Jandarma Komutanlığı ile birlikte yürütülen soruşturma ve detaylı araştırma yaptı. Köyde geçmiş dönemlerde çobanlık yapmaya gelen bir şahsın gün içerisinde köyde olduğu Konya’ya gideceği bilgisini alan ekipler harekete geçti.

  Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro ekipleriyle irtibat kuran jandarma şüpheli şahsı takibe aldı. Otobüs terminalinde JASAT dedektiflerinin takibi sonucu bilet almaya gelen şüpheli M.T (20) otobüse binmeye çalışırken kıskıvrak yakalandı. Şahsın üzerinde yapılan aramada ziynet eşyaları ele geçirildi. Altın bileziklerden birini satarak kendisine telefon aldığı öğrenilen şahısın üzerine 6 bin lira para çıktı. Şahsın sorgusunda suçunu kabul ederek, hiçbir delil bırakmadığını nasıl yakalandığını anlayamadığını söylediği belirtildi. M.T sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Ziynet eşyalarına kavuşan ailenin ise en çok evlilik yüzüklerinin bulunmasına sevindiği öğrenildi.