GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-08-2021 11:25   Güncelleme : 21-08-2021 11:25

"Türkiye'de Yaşamak İstemiyoruz"diyen Afgan Genç Sınır Dışı Ediliyor

"Türkiye'de Yaşamak İstemiyoruz"diyen Afgan Genç Sınır Dışı Ediliyor

Sosyal medyada paylaşımlar yapan Afgan genç paylaştığı videolarda "Biz memleketimize gitmek istiyoruz, memleketimizde savaşmak istiyoruz, orada ölmek istiyoruz.

Türkiye'de yaşamak istemiyorum.

Ben 2 3 gündür video paylaştım. 5 bin kişi Türkiye'den Afganistan'a gitmeye hazır ama polis arkadaşlar bize izin vermiyor. Lütfen bunu bütün dünyaya yayın.

Bütün dünya bilsin, Afgan gençleri hiçbir yerden kaçmayacak. Bugüne kadar kaçmış olabiliriz bugüne kadar niye kaçtık çünkü devletimiz vardı.

Devletimiz varken inanıyorduk, büyüklerimize güveniyorduk ama büyüklerimiz kaçtı, devletimiz bitti artık. Biz gençler mecbur gidiyoruz. Bize engel olmayın" ifadelerini kullandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlilerince ,olaya ilişkin Afgan uyruklu H.R. (20), H.M. (19), M.A. (18) ve F.T. (5) isimli şahıslar tespit edildi.

Polis ekipleri tespitin yapılmasının ardından yaptığı çalışmada Afgan uyruklu 4 kişiyi yakaladı. Yakalanan şahıslar, haklarında ’2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na Muhalefet’ suçundan işlem yapılmasının ardından sınır dışı işlemlerinin yapılması için İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.