GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-09-2021 14:04   Güncelleme : 01-09-2021 18:15

İl Emniyet Müdürlüğüne Emrullah Tokur tayin oldu.

İl Emniyet Müdürlüğüne Emrullah Tokur tayin oldu.

İl Emniyet Müdürlüğüne Emrullah Tokur tayin oldu.

Karakeçili'de bir süredir emniyet amiri olarak görev yapan Komiser Yardımcısı Emrullah Tokur, Amasya İl Emniyet Müdürlüğüne tayin oldu.

Sayın Emrullah Tokur Hakkında;

29 Haziran 2020 tarihinden bugüne kadar Karakeçili İlçe Emniyet Amiri olarak görev yaptı.

Sayın Tokur polisliğin yanında milli güreşçilerimizdendir.

Güreşe memleketi Samsun'un Ladik ilçesinde 12 yaşında başladığını söyledi. Güreşin Ladik'te yaygın bir spor olduğunu anlatan Tokur:
"Çocukluk döneminde arkadaşlarımızın tavsiyesiyle başladık. Daha sonra hocalarımızın da tavsiyesiyle güreşe devam ettik. Bu süreçte lise ve üniversite dönemlerimde bazı başarılar elde ettim. 2013 yılında Cumhuriyet Turnuvası'nda Türkiye'yi temsil etme imkanı buldum. Orada milli sporcu statüsüne eriştim."

"Daha sonra üniversite hayatımda da birçok faaliyete katıldım. Güreşin vermiş olduğu başarılar ve faydalar neticesinde, üniversiteden mezun olduktan sonra 2017 yılında Polis Akademisinin mülakatlarına katılarak kazandım."
"Polislik mesleği zor ve meşakkatli ama..."

Tokur, bir yıl yoğun bir eğitimin ardından 2018'de komiser yardımcısı olarak Kırıkkale'ye atandığını belirtti. Al bayrağı mesleğinden önce de taşımayı kendilerine bir şeref bellediklerini aktaran Tokur, sözlerini şöyle bitirdi: 
"Polis olarak da al bayrağımızı taşımaya devam etmekteyiz. Bunun onuru ve gururu tartışılamaz, ölçülemez, biçilemez. Polislik zor ve meşakkatli ama bunun yanında da şerefli bir meslek."

Emniyet amiri olarak görev yapan milli güreşçi Emrullah Tokur, sahada da milli takım üniforması altında güreşiyor. Tokur, "Polis olarak da al bayrağımızı taşımaya devam etmekteyiz. Bunun onuru ve gururu tartışılamaz, ölçülemez, biçilemez" dedi.

Emrullah Tokur, yoğun geçen mesainin tüm yorgunluğunu minderde güreş tutarak atıyor. Emniyet Amiri Tokur, lise yıllarında arkadaşlarının da tavsiyesi üzerine başladığı güreş branşında 2013 yılında katıldığı Cumhuriyet Turnuvası'nda milli sporcu statüsüne erişme imkanı buldu.

Lise ve üniversite yıllarında katıldığı birçok yarışmalarda derece elde eden Tokur, 2017 yılında Polis Akademisini kazandı. Akademinin ardından 2018 yılında komiser yardımcısı olarak Kırıkkale'de başladığı görevine sporun verdiği kazanımlarla daha iyi adapte olan Tokur, Kovid-19 salgını dolayısıyla antrenmanlara ara verse de fırsat buldukça spor yapmayı ihmal etmiyor.
 

"Güreşin bize katmış olduğu disiplin neticesinde mesleğimize kolay bir şekilde adapte olduk. Mesleğimizi etkili ve verimli bir şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz."