Amasya Haber Merkeziniz - 05.com.tr
HV
16 MAYIS Pazartesi 21:06

Fen lisesinde korona alarmı: Tüm sınıflar uzaktan eğitime geçti

Ordu’daki Aybastı Fen Lisesi’nde korona vakaları nedeniyle tüm sınıflarda iki haftalığına uzaktan eğitime geçildi, okul fiili olarak kapatıldı.

DİĞER
Giriş Tarihi : 19-09-2021 19:39   Güncelleme : 19-09-2021 19:39
Fen lisesinde korona alarmı: Tüm sınıflar uzaktan eğitime geçti

    Okullarda görülen korona vakaları ya da temaslı öğrenciler nedeniyle 200'ün üzerinde sınıfta uzaktan eğitime geçilirken, Ordu'da bir fen lisesi iki haftalığına kapatıldı. Eğitim-Sen Ordu Şube Başkanı Sezgin Yılmaz, Aybastı Fen Lisesi’ne ait pansiyonun, vakalar nedeniyle yaklaşık bir hafta önce kapatıldığını, önceki gün de tüm sınıflarda vakalar tespit edilmesi nedeniyle uzaktan eğitime geçildiğini söyledi. “Tüm sınıfların 14 gün uzaktan eğitime geçmesi nedeniyle okul, fiili olarak kapatıldı” diyen Yılmaz, gerekçe olarak da okullardaki yetersiz önlemleri gösterdi. 

    Cumhuriyet'ten Sefa Uyar'a, bölgedeki bazı okulların güçlendirme gibi çalışmalar nedeniyle boşaltıldığını ancak yerine yenilerinin yapılmadığını, Aybastı Fen Lisesi’nin binasında da bu nedenle toplam 4 okulun eğitim yaptığını aktaran Yılmaz “Lise tamamen uzaktan eğitime geçti ama 3 okul daha orada eğitim görmeye devam ediyor” diye konuştu.

    Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Bakanı Mahmut Özer, dün katıldığı bir televizyon programında, 71 bin 320 okuldan hiçbirinin vaka nedeniyle kapatılmadığını ancak kapatılan sınıflar olduğunu söylemişti. 

Ali Rıza AĞIŞAli Rıza AĞIŞ

YORUMLAR
Reklamı Geç
imza özgür mobilya