GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-10-2021 17:39

  Güncelleme : 16-10-2021 17:48

Sudan sebeple 'kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan 18 yıl ceza alan şahıs, 11 yıldır aranıyordu.

Tarla komşusuyla yaşadığı su kavgası sebebiyle 'kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan 18 yıl ceza alan şahıs, 11 yıldır aranıyordu.

Sudan sebeple 'kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan 18 yıl ceza alan şahıs, 11 yıldır aranıyordu.

Tarla komşusuyla yaşadığı su kavgası sebebiyle 'kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan 18 yıl ceza alan şahıs, 11 yıldır aranıyordu. Çeşitli kentlerde sahte isimle çobanlık yaparak izini kaybettirmeye çalışan şahıs, köyüne dönüp saklandığı evinde jandarmanın operasyonu sonucu yakalandı.

Ankara, Yozgat ve Sivas'ta başka bir isimle kendini tanıtıp çobanlık yaparak izini kaybettiren Mehmet Çetindağ(48), 11 yıl kaçak yaşadı.Çetindağ Barışçıl bir insan olduğunu dile getirdi.

Cezaevinde 6 ay kalıp tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldıktan sonra 2010 yılında 18 yıl cezaya çarptırılıp hakkında yakalama kararı çıkması üzerine kayıplara karışan evli ve 5 çocuk babası Çetindağ, "Mahkeme onamaları geldi. Ben verilen cezayı çok buldum. Yargıtay'a gönderdim. O da az buldu. Daha çok gönderdi. Çocuklarımı topluma kazandırmak için bunca mücadeleyi verdim. Adalete güvendiğim zaman benim çocuklarıma kim bakacaktı. Daha önce cezaevinde yattığımda kimse ilgilenmedi. Çocuklarımı diploma sahibi yaptım. Şu anda halen öğrenim gören de var" ifadelerini kullandı.

11 yıldır firari adam yakalanınca kendini böyle savundu: Barışçıl olmasam 11 yıldır kaçmazdım

Yaylalarda çobanlık yapmayı "kaçmanın en kolay yolu" olarak gördüğü için sahte isimle insanlara kendini tanıtıp çalışarak Amasya'nın Yağçıabdal köyündeki ailesinin geçimini de sürdürdüğüne değinen Çetindağ, "Özgüvenimle, kişiliğimle, kariyerimle, karakterimle çalıştım. Bu sahtelik değil" dedi.