GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2021 12:20

  Güncelleme : 08-11-2021 12:29

Amasya Misket Elma Festivali Coşkulu Geçti

Amasya Misket Elma Festivali Coşkulu Geçti

Amasya Misket Elma Festivali Coşkulu Geçti

Amasya Belediyesinin katkılarıyla, Esenler Belediyesi’nin ev sahipliğinde ve Amasya İl Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından İstanbul Esenler meydanında 1'incisi gerçekleştirilen Elma Festivali 6 Kasım 2021 Cumartesi günü büyük bir coşkuyla başladı.

İlk gününde Salih Turgut, Emir Üstün, Turan Üstün, Saniye Can ve Murat Türk türküleriyle etkinliğe renk katarken, aslen Samsunlu olan Yeşilçam’ın karakter  oyuncusu ihsan Gedikve diğer oyuncular: Hasan Yıldız, Kadir Çil ve Musa Pekdemir etkinliğe ayrıca renk ve güzellik sundular.
7 Kasım 2021 Pazar günü Etkinlik aynı coşku ve heyecan ile siyasileri, Belediye başkanı ve STK başkan ve yöneticilerini ağırlayacak. Festivale katılanlara Amasya elması ikram edildi.

Taşova Belediye Başkanı, Amasya İl Derneği öncülüğünde,Esenler Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl ilki gerçekleştirilen Esenler Meydanındaki Amasya Elma Festivaline katıldı. Hemşehrilerimiz buluştu. Gerçekleştirilen etkinliğe, İstanbul'un dört bir yanındaki Amasyalı hemşehriler ilgi gösterdiler. Amasya Milletvekili ve İl protokolümüzün katıldıkları etkinliğe, ev sahibi olarak Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik GÖKSU da iştirak etti. Etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği olan Amasya İl Derneği Başkanımız ve organizasyon heyetine, ev sahipliği yapan Esenler Belediye Başkanına teşekkür edildi.