Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada asgari ücret belirleme çalışmalarına ilişkin, "Pazartesi süreci başlatacağız, komisyonlarla bürokratlarımız çalışıyor." dedi. Bakan Işıkhan, Merkez Bankası'nın eski ekonomisti Hakan Kara'nın asgari ücretin 17 bin 500 TL olması gerektiği yorumuna, "31 Aralığa kadar Resmi Gazetede yayımlamak zorundayız" diyerek cevap verdi.

Işıkhan, Merkez Bankası'nın eski ekonomisti Hakan Kara'nın asgari ücretin 17 bin 500 lira olması gerektiği yorumuna ilişkin, "Çalışmalarımızı bitirdiğimizde nihai sonuca ulaşacağız inşallah, sizinle de paylaşacağız" dedi. İşveren desteği ile ilgili çalışma olup olmadığı sorulan Bakan Işıkhan, "Bu konuların hepsini değerlendireceğiz" yanıtını verdi.

 Işıkhan, temmuz ayında ara zam yapılmayacağını belirterek, "Tek zam olacak çünkü yönetmeliğimizde de öyle. Asgari Ücret Yönetmeliğimizde yılda 1 kere. Çok zorunlu koşullarda, deprem gibi geçen yıl Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile asgari ücrete 2'nci zammı yaptık" dedi