Cumhuriyet Halk Partisi Amasya İl Başkanı İlker Küp, son günlerde Adalet ve kalkınma Partisi il ve ilçe örgütleri, Amasya valisi ve Amasya Ak Parti milletvekilleri ile son günlerde Amasya ve ilçelerinde şehrin sorunlarının tartışıldığı toplantılar yapılmasına ve CHP’li Milletvekili il belediye encümenleri ve belediye başkanlarının çağırılmamasına karşılık bir basın açıklaması düzenledi.

İl Başkanı İlker Küp Basın Açıklaması; Değerli basın mensupları sevgili Amasyalılar

Adalet ve kalkınma Partisi il ilçe örgütleri ve Amasya Ak Parti milletvekilleri ile son günlerde Amasya ve ilçelerinde şehrin sorunlarının tartışıldığı toplantılar yapılmaktadır. Bu toplantılara mahalle köy muhtarları ile il genel meclis üyeleri çağrılmıştır. Bir siyasi partinin böyle bir çalışma yapması tarafımızdan yargılanmaz.

Ancak ne yazık ki bu toplantılarda normal olmayan bizim hayretle ve esefle karşılaştığımız bazı durumları kamuoyunun bilgisine sunmak bizim görevimiz.

Bu toplantılar Amasya valiliği tarafından yapılıyor ve bir siyasi partinin il ilçe örgütleri ve milletvekilleri çağrılıyorsa bu yanlış, bu toplantılar Bir siyasi parti tarafından yapılıyor ve toplantılara sayın valimiz kaymakamlarımız kurum müdürlerimiz katılıyorsa bu daha da yanlış.

 Bu durumda Bir siyasi partinin toplantılarına devleti temsil eden her kesime eşit yaklaşımda bulunması gereken sayın valimiz ilçe kaymakamlarımız kurum müdürlerimiz katılmaktadır.

Toplantılara Suluova'da Göynücek'te Hamamözü'nde sayın valimiz kurum müdürleri ve belediye başkanları da katılıyor. Belediye başkanlarının bu toplantılara katılması gayet isabetli çünkü o beldenin sorunlarını en iyi bilenler belediye başkanlarıdır.

Ancak Amasya merkezde Merzifon'da, Gümüşhacıköy'de, Taşova'da yapılan toplantılara neden belediye başkanları çağrılmadı. Belediye başkanlarını çağrılmak aklınıza gelmedi mi? yoksa bu beldelerin başkanları CHP'li olduğu için mi çağrılmadı.

Toplantılara AK partili, MHP'li il genel meclis üyeleri çağrılıyor, gayet normal çünkü köylerdeki sorunları onlar daha iyi bilir sayın valimizin CHP'nin de il genel meclisindeki 8 üyesi olduğunu bilmiyor mu onlar neden çağrılmadı.

Amasyamızda 3 milletvekilimiz vardır bu toplantılara iki milletvekili çağrılıyor, CHP milletvekili neden çağrılmıyor.

Son günlerde Amasya ve ilçelerinde yukarıda belirttiğimiz durumlardan dolayı Amasyalı hemşirelerimiz üzülmüştür bizler CHP'li olarak her zaman her yerde Haktan adaletten ve eşitlikten yana olmuşuzdur devlet kurumlarının her siyasi partiye eşit mesafede olması gerektiğine inanmaktayım sayın valimizden de bunu beklemekteyiz.

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.