Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri
Advert

Saraçoğlu 'Amasya 20 Milyar Dolarlık Pazardan Payını Alacaktır'

Atatürk’ün “Üreten Köylü Milletin Efendisidir” sözünden yola çıkarak Amasya’da turizmin yanı sıra tarıma yatırım yapacaklarını söyleyen CHP- İYİ Parti Amasya İttifak Belediye Başkan adayı Serpil Saraçoğlu Amasya’nın bir turizm ve tarım kenti olduğunu ifade ederek “ Amasya’nın kalkınmasında en önemli aktör Truzim ve tarımsal ürünlerimizin değerlendirilmesi ve Turizmimizin yanı sıra tarıma dayalı sanayinin de kurulması olacaktır. “ dedi.

Saraçoğlu 'Amasya 20 Milyar Dolarlık Pazardan Payını Alacaktır'
Saraçoğlu 'Amasya 20 Milyar Dolarlık Pazardan Payını Alacaktır'
Advert

 Hazırladıkları projelerde önceliğin istihdam duğunu özellikle vurgulayan Saraçoğlu ;

 “ Yerel üreticileri için ternatif gelir kaynakları uşturmak ve aynı zamanda da istihdam konuna çözüm getirmek için Amasya'mızın kkınması için, markaşması projeler ürettik. Bölge üreticilerinin elinde kan, pazar şartlarının umzluğu sebebiyle tarlada, bahçede kmış sebze ve meyvelerin kurutularak raf ömürlerinin arttırılması hem de yüksek fiyatlarda pazarlanması için meyve Sebze Kurutma Tesisi proje i ivedilikle hayata geçireceğiz. Yılın 12 ayı çışabilen en az 250 kişiye istihdam sağlayacak ve bölge de yetiştirilen tarıms ürünlerden katma değeri yüksek işlenmiş ürünler üretmeye ve pazarlanmasının iç pazarın yanı sıra dış pazara da yönelik acak an Meyve-Sebze Kurutma Tesisi de, hammadde ımlarının ım garantili üretim şeklinde yaparak yerel üreticileri i de desleyeceğiz..” dedi,

 CHP- İYİ Parti Amasya İttifak Belediye Başkan adayı Serpil Saraçoğlu "Amasya’mız turizm kenti duğu kadar verimli toprakları, başta elması, kirazı mak üzere ürettiği bir çok çeşit sebze ve meyve ile Türkiye’nin en önemli tarım kentlerinden biri. Ülke de izlenen yanlış tarım pitikarı i ile son 16 yılda kırsdan kente insanlarımız topraklarını satarak Büyükşehirlere göç etti. Biz sosy belediyecilik arak kkınmada tarıma ayrı bir önem veriyor, üreticileri in deslenmesi felsefesini siyoruz. Alım Garantili Çiçek Üretimi, yem bitkisi, katma değeri yüksek ürünler trüf mantarı gibi üretim anları, meyve, sebze kurutma tesisi proje de Amasya’lı hemşehrileri in ürettiği, üreticinin elinde kan ürünler bu tesisi de işlenerek yeni ürünler elde edilerek raf ömürleri uzatılacak böylece üretici kazanacak. 20 milyar darlık dünya pazarından acağımız pay üreteceği ürüne ve onun kitesine bağlı acaktır. Bu pazardan acağımız pay yükseldikçe bugün boş an bahçeler üretmeye başlayacak. BU bahçelerde çışacak insanlarla istihdam yaratılacak. Tesisin kapasitesi büyüdükçe tesiste çışan kişi artacak. Burada üretilen meyve ve sebze kuruları paketlenerek ili turizmine Amasya dan götürülecek hediyelik eşya arak arz edilirken bu anda da yine istihdam yaratılmış acaktır.” Dedi.

Saraçoğlu 20 Milyar Dolarlık Pazardan Payını Alacaktır
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X