Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Çanakkale Savaşları Gezici Müzesi Gümüşhacıköy'de Ziyarete Açıldı

Çanakkale Savaşlarını yeni kuşaklara anlatan “Çanakkale Savaşları Gezici Müzesi” Gümüşhacıköy ilçemizde Cumhuriyet Kültür Merkezinde ziyarete açıldı.

Çanakkale Savaşları Gezici Müzesi Gümüşhacıköy'de Ziyarete Açıldı
Çanakkale Savaşları Gezici Müzesi Gümüşhacıköy'de Ziyarete Açıldı Ali Rıza Ağış
Bu içerik 340 kez okundu.
Advert

Çanakkale Savaşlarını yeni kuşaklara anlatan “Çanakkale Savaşları Gezici Müzesi” Gümüşhacıköy ilçe de Cumhuriyet Kültür Merkezinde ziyarete açıldı.

Müzenin açılışına Kaymakam Mehmet Deniz Arabacı, Belediye Başkanı Zehra Özyol, İlçe Emniyet Müdürü Sezgin Çelik, daire amirleri, öğrenciler  ve vatandaşlar katıldı.

Çanakkale Savaşında verilen destansı mücadeleyi ve kahramanlıkları gelecek nesillere daha iyi anlatmak için ülkenin her yerini dolaşıp bugüne kadar gündeme gelmeyen ve bilinmeyen materyalleri ziyaretçilerine sunan Çanakkale Savaşları Gezici Müzesinde 1. Dünya Savaşı sırasında, 1915-1916 yılları arasında Gelibolu Yarımadası'ndaki Çanakkale Savaşı'na ait malzemeler sergileniyor.

Çanakkale Gezici Müzesi Koordinatörü Cengiz Yürükaslan yaptığı açıklamada, gezici müzenin İçişleri Bakanlığının da destekleriyle özel müzeler, koleksiyonerler, köylülerin malzemelerinden oluşan ve Çanakkale'nin çok bilinmeyen yönlerini anlatan önemli ve bilinmesi gereken bir proje olduğunu vurguladı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı  Etkinlikleri çerçevesinde Türkiye’yi karış karış dolaşan ‘“Çanakkale Savaşları Gezici Müzesi”nin 26 Mayıs’a kadar Cumhuriyet  Kültür Merkezinde sergileneceği bildirildi.

Çanakkale savaşları gezici müzesi Gümüşhacıköy'de ziyarete açıldı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
kartal escort