Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

8 Mart Dünya Kadınlar Günü” paneli düzenlendi

Kadın annedir, abladır, eştir, evlattır, kardeştir. Elinden yediğimiz içtiğimiz, güvendiğimizdir.

    8 Mart Dünya Kadınlar Günü” paneli düzenlendi
    8 Mart Dünya Kadınlar Günü” paneli düzenlendi Haber & Foto:Erhan Gündüz
Bu içerik 540 kez okundu.
Advert

    Çanakkale’de cepheye sırtında mühimmat taşıyanda kadındır, 15 Temmuz’da vatanı için şehit olan da. Kadın insanlık için yeri doldurulamaz bir armağandır.
 
     Türk Kadınlar Birliği’nce 8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle düzenlenen ve sadece bir gün değil, her gün baş tacımız olan kadınlarımızı konu alan panel, Amasya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Panele Vali Dr. Osman VAROL’un eşi Funda VAROL, akademisyen, psikolog, yazar, televizyon programcısı ve öğretim görevlisi Prof. Dr. Üstün DÖKMEN; Tugay Komutanın eşi Afife UĞUR, Amasya Üniversitesi Rektörünün eşi Prof. Dr. Keziban ORBAY, İl Jandarma Komutanın eşi Gülden AKŞİT, Türk Kadınlar Birliği Genel Başkanı Av. Sema KENDİRCİ UĞURMAN, Pendik Şubesi Temsilcisi Özen ÖZTANYEL ile birlikte Amasya Şubesi Temsilcisi Hale ERTOPÇU ve üyeleri katıldılar.
 
     Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan panelde konuşma yapan Sayın ERTOPÇU, ülkemizin hedeflediğimiz ufuklara ulaşabilmesi için kadınlarımızın mutlaka aktif bir şekilde rol oynaması gerektiğini belirtti.
 
     Prof. Dr. Üstün DÖKMEN, Av. Sema KENDİRCİ UĞURMAN ve Psikolog Azize DOYRAN, kadının hayatımızın her alanındaki önemli ve doldurulamaz yerini, ülkemizin gelişiminin kadınlarımızın öz gelişimi ve katılımı ile gerçekleşeceği gibi konulardaki paneli icra ettiler.
 
     Program sonunda Prof Dr. Üstün DÖKMEN’e bu anlamlı günde misafirimiz olduğu için teşekkürlerini ileten Funda VAROL, kendisine çiçek takdim etti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü” paneli düzenlendi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X