Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Göynücek Kaymakamlığı ve OKA arasında iş birliği protokolü imzalandı

Göynücek sınırlarında içinde bulunan Damlaçimen-Karayakup köyleri mevkiinde Amasya ili Tarım ve Kırsal Kalkınma Eylem Planı kapsamında uygulanması planlanan “1. Etap Damlaçimen Köyü Entegrasyon Üretim Tesisi” projesinin fizibilite raporu sözleşmesi, proje sahibi olarak Göynücek Kaymakamlığı ile Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı arasında Amasya Yatırım Destek Ofisi’nde imzalandı.

Göynücek Kaymakamlığı ve OKA arasında iş birliği protokolü imzalandı
Göynücek Kaymakamlığı ve OKA arasında iş birliği protokolü imzalandı Ali Rıza Ağış
Advert

Göynücek sınırlarında içinde unan Damlaçimen-Karayakup köyleri mevkiinde Amasya ili Tarım ve Kırs Kkınma Eylem Planı kapsamında uygulanması planlanan “1. Etap Damlaçimen Köyü Entegrasyon Üretim Tesisi” projesinin fizibilite raporu sözleşmesi, proje sahibi arak Göynücek Kaymakamlığı ile Orta Kara Kkınma Ajansı arasında Amasya Yatırım Des Ofisi’nde imzandı.

1. Etap Damlaçimen Köyü Entegrasyon Üretim Tesisi Projesi: Projenin Süresi: 25 yıl. Projenin Kapasitesi: 3.500 dekar Misket Elması, 1.750 dekar ara üretim, 600 dekar çiçek bamyası. Projenin Amaçları: Yatırım, İstihdam, Üretim, Markaşma, Güvenilir Gıda, İç Pazar & İhracat, Sosyo-Ekonomik Gelişim. Projenin Diğer Faiyetleri: Arıcılık, İpek Böcekçiliği, Dokuma Atölyesi, Küçükbaş Hayvancılık, Kanatlı Hayvancılık. Amasya İçin Önerilen Entegre Projeler: Amasya Misket Elması, Amasya Çiçek Bamyası, Özbek Üzümü Tesisi (Kuruyemiş), Uluke Dutu (Çerezlik), Trabzon Hurması (Kurutmık), İpek Böcekçiliği. Beklenen Sonuçlar ve Sürdürülebilirlik: İstihdam artar, tersine göç başlar; Gelir ve nitelikli işgücü artar; Eğitim seviyesi yükselir; Kadın istihdamı artar; tarıma dayı sanayi ve yan sektörleri gelişir; İşlenmiş ürün ihracatı başlar; Sosyojik ve psikojik sorunlar azır; Refah seviyesi artar; Enerji, , gübre-ilaç ve işgücü tasarrufu sağlanır; Verim ve kite artar, lojistik merkezi uşur; Birim andan daha yüksek verim; Doğ afetlere karşı riskleri en aza indirilmiş tesisler; Nitelikli işgücü; Sağlıklı nesiller için doğ çözümler üretmek; Çışanlar için; hem bir okul, hem de üstü açık fabrika.

Göynücek Kaymakamlığı OKa
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X