Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

'İlham Veren Öğretmen' Konulu Seminer Düzenlendi

Eğitim Uzmanı Ayhan KORKMAZ "İlham Veren Öğretmen" konulu semineri ile Amasya'da öğretmenler ile buluştu.

'İlham Veren Öğretmen' Konulu Seminer Düzenlendi
'İlham Veren Öğretmen' Konulu Seminer Düzenlendi Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Eğitim Uzmanı Ayhan KORKMAZ "İlham Veren Öğretmen" konulu semineri ile Amasya'da öğretmenler ile buluştu.

26 Şubat Çarşamba günü Amasya Merkez, Merzifon ve Suluova ilçelerinde ve gerçekleştirilen seminerlerde öğretmenler Eğitim Uzmanı Ayhan KORKMAZ'ın hareketli ve esprili anlatımlarını dikkatle dinlediler.

Kendi hayatından kesitlerle öğretmenlerle eğitim üzerine sohbet eden Ayhan KORKMAZ, yöneticilerin olumlu okul iklimi oluşturmasındaki rolüne dikkat çekerek, öğretmen motivasyonunun başarılı ve nitelikli öğrenciler yetiştirilmesinde çok önemli bir kriter olduğunun altını çizdi. Öğretmenlere ülkemizin yarınlarını şekillendirecek olan nesillerimizin emanet edildiğini vurgulayan Eğitim Uzmanı Ayhan KORKMAZ, öğretmenlerden yaptıkları işin sorumluluğu ve kutsallığı bilinciyle hareket etmelerini ve çağın gereksinimlerine uygun şekilde kendilerini geliştirmelerini ve yenilemelerini istedi.

Eğitimde ilerlemenin yol haritasını ifade eden 2023 Eğitim Vizyonu'nun Millî Eğitim Bakanlığınca uygulanmaya başlandığını hatırlatan Eğitim Uzmanı Ayhan KORKMAZ, öğretmenlerin vizyon belgesinde belirlenen hedefler doğrultusunda öğrencilerinin farklı yeteneklerini ve özelliklerini keşfetmeleri gerektiğini belirtti. Öğretmenin vereceği ilhamla mutlaka öğrencilerin gönlüne ve hayatına dokunacağını söyleyen Eğitim Uzmanı Ayhan KORKMAZ, tüm öğretmenlere çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi.

Seminer sonrasında vermiş olduğu değerli bilgiler dolayısıyla Eğitim Uzmanı Ayhan KORKMAZ'a teşekkürlerini ileten ve günün anısına kendilerine plaket takdim eden İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, " 2023 Eğitim Vizyonunun başarılmasında en önemli görev öğretmenlerimize düşüyor. Öğretmenlerimizin başarılarını ve motivasyonlarını artırmak amacıyla ilimizde düzenlediğimiz konferansın faydalı olmasını dilediğini" belirten  Kösterelioğlu, İl Millî Eğitim Müdürlüğünce bu tarz etkinlikleri düzenlemeye devam edeceklerini belirtti.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X