Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

Akıl Zeka Oyunları İl Finali Alptekin Anadolu Lisesinde Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu arasında imzalanan " Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası" ...

Akıl Zeka Oyunları İl Finali Alptekin Anadolu Lisesinde Gerçekleştirildi
Akıl Zeka Oyunları İl Finali Alptekin Anadolu Lisesinde Gerçekleştirildi Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu arasında imzalanan " Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası" İşbirliği Protokolü çerçevesinde, Çocukların analitik düşünme, Problem çözme ve Analiz ve özgün yorumlama yeteneklerinin artırılması amacıyla düzenlenen Akıl Zeka Oyunları Finali İlimiz Alptekin Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

İlkokul düzeyinde Equilibrio da Özay Angın,  Mangala da Ebrar Yağmur Usta, Pentago da Irmak Gül, Q_Bitz alanında Muhsin Gündar birinci olurken ortaokul düzeyinde ise Kulemi de Tuğçe Türk, Mangala da Hasan Can Şanalır, Pentago da Ahmet Semih Çadırcı, reversi de ise Doğukan Pak birinci olarak Amasya'yı, Antalyada yapılacak Türkiye finallerinde temsil etmeye hak kazandılar. 

İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Emin KORKMAZ, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı final programında dereceye giren öğrencilere sertifikaları başta İl Müdürü olmak üzere idareci ve yöneticiler tarafından takdim edildi. 

Amasya'da tamamlanan Akıl Zeka Oyunları hakkında açıklamalarda bulunan İl Müdürü Kösterelioğlu,"Akıl ve zeka oyunları çocukların IQ oranlarını ve mantıklı düşünme, problem çözebilme becerilerini artırabileceğine dair bir çok çalışmanın olduğu bilinmekte. Öğrencilerimizin bu yeteneklerinin geliştirebilmeleri için faaliyette yer alan eğiticiler, hakemler ve emeği geçen bütün personele teşekkürlerimi sunuyor, öğrencilerimizin Türkiye Finalinde ilimizi başarıyla temsil edeceklerine inanıyorum" dedi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X