Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

Koruyucu Siperlik Üretimine Başlandı

Covid-19 ismiyle bilinen yeni tip koronavirüs ile mücadeleye destek olmayı amaçlayan Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU'nun talimatları doğrultusunda 2018 yılında ilimizde kurulan ileri teknolojiye sahip makine ve teçhizatlarla donatılı fabrika laboratuvarlarında, yüz koruyucu siperlik üretimine başlandı.

Koruyucu Siperlik Üretimine Başlandı
Koruyucu Siperlik Üretimine Başlandı Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Covid-19 ismiyle bilinen yeni tip koronavirüs ile mücadeleye destek olmayı amaçlayan Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü,  İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU'nun talimatları doğrultusunda 2018 yılında ilimizde kurulan ileri teknolojiye sahip makine ve teçhizatlarla donatılı fabrika laboratuvarlarında, yüz koruyucu siperlik üretimine başlandı.

Covid-19 servislerinde görev yapan doktorların önerileri doğrultusunda bilgisayar ortamında öğretmenlerce tasarlanan modeller fabrika laboratuvarındaki lazer CNC makinelerinde işlendi. Parçaların birleştirilmesinde öğrenciler kendi evlerinde destek verdi. Her biri ayrı ayrı paketlenen yüz koruyucu siperlikler görev başındaki sağlık çalışanlarına teslim edilmeye devam ediyor. Siperlik üretimi ile ilgili  açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU "Sağlık çalışanları tarafından çok beğenilen siperliklerin tamamı ücretsiz olarak dağıtılmaya devam ediliyor. Hedefimiz öncelikle ilimizin ihtiyacını karşılamaktır. İhtiyaç halinde diğer illerin ihtiyaçlarına da destek olabilecek kapasiteye sahibiz." diyen İl Müdürü KÖSTERELİOĞLU,  "Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastahanesinde ki riskli alanlarda çalışan sağlık personellerimize 400 adet yüz koruyucu siperlik teslimini gerçekleştirdik. Talep eden aile hekimleri için 100 adet siperlik hazırlanmaktadır. İl dışından oldukça fazla talep mevcut. Mevcut talepleri karşılamak için gerekli çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üretimde emeklerini esirgemeyen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Ülkemizin bu zor zamanlarında Müdürlüğümüzün tüm imkanlarıyla sağlık çalışanlarımızın hizmetindeyiz." diyerek sözlerine son verdi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X