Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

Bir Asırlık Annelerin İsimleri 'Cennet Anneleri Hatıra Ormanı'nda Yaşayacak

Tarım ve Orman Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen proje kapsamında ülkemiz genelinde 100 yaş ve üzerindeki annelerimiz için Sakarya’da 'Cennet Anneleri Hatıra Ormanı' kuruldu.

Bir Asırlık Annelerin İsimleri 'Cennet Anneleri Hatıra Ormanı'nda Yaşayacak
Bir Asırlık Annelerin İsimleri 'Cennet Anneleri Hatıra Ormanı'nda Yaşayacak Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Tarım ve Orman Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen proje kapsamında ülkemiz genelinde 100 yaş ve üzerindeki annelerimiz için  Sakarya’da 'Cennet Anneleri Hatıra Ormanı' kuruldu.

Sakarya'da kurulan hatıra ormanında Orman Genel Müdürlüğü tarafından 5.529 adet fidan dikimi gerçekleştirdi.

Bölge Müdürlüğü faaliyet alanı içerisinde olan; Amasya'da 18, Samsun'da 102, Tokat'ta 35  ve Çorum'da 54 annemiz yaşamlarını sürdürmektedir.

Bu İllerde  ikamet eden 100 yaş üzerindeki annelerimiz adına 'Cennet Anneleri Hatıra Ormanı'na 209 adet  fidan dikilerek sertifikalarını kendilerine takdim edildi.

Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu, " Bölgemizde ikamet eden  100 yaş ve üzerindeki annelerimiz adına  Sakarya’da oluşturulan 'Cennet Anneleri Hatıra Ormanı'na  dikimini gerçekleştirdiğimiz 209 adet fidanın dikim sertifikalarını annelerimizi ziyaret ederek takdim etmekten mutluluk duyuyorum.

 "Allahu Taala'nın “ol” dediği  an’dan itibaren hiçbir karşılık beklemeksizin  sevgi ve  emeklerini bizlere veren, annelerimize minnettarız. 
Tüm Annelerimizin Anneler Günü Kutlu Olsun."dedi

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X