Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Amasya Nöbetçi Eczaneleri

500 adet Tek Kullanımlık Koruyucu Önlük İl Sağlık Müdürlüğüne Teslim Edildi

İlduş Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım alanı öğretmenleri tarafından üretilen tek kullanımlık 500 adet koruyucu önlük İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz ve Amasya üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Seyhan Yılmaz'a teslim edildi.

500 adet Tek Kullanımlık Koruyucu Önlük İl Sağlık Müdürlüğüne Teslim Edildi
500 adet Tek Kullanımlık Koruyucu Önlük İl Sağlık Müdürlüğüne Teslim Edildi Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında, sağlık çalışanların tek kullanımlık önlük ihtiyaçlarını karşılamak  amacıyla İlduş Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım alanı öğretmenleri tarafından üretilen tek kullanımlık 500 adet koruyucu önlük İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz ve Amasya üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Seyhan Yılmaz'a teslim edildi.

Tek kullanımlık önlük üretimi süreci hakkında açılamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu "Covid-19 ile mücadele kapsamında Mesleki ve Teknik Eğitim kurumlarımızın önemi bir kez daha ortaya çıktı. Özellikle pandemi sürecinde meslek liselerimizin katkısı tüm paydaşlarca kabul ve takdir görmüştür. Pandemi ile mücadelede en ön safta yer alan sağlık personellerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor.  İlduş Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yöneticileri ve moda tasarım alanı öğretmenlerince üretilen 500 adet tek kullanımlık koruyucu önlükleri teslim etmenin gururunu yaşıyoruz. Üretimde emeği geçen eğitim yöneticilerimiz ve moda tasarım alan öğretmenlerimize eğitim camiamızı temsil eden ve gururlandıran bu çalışmaları için teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X