Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Mesleki Hazırlık Toplantısı Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda Gerçekleştirildi

2019-2020 eğitim öğretim yılı planlamaları kapsamında eğitim-öğretim döneminin kapanmasının ardından öğretmenlere yönelik gerçekleştirilmesi planlanan mesleki çalışmaların planlanmasına yönelik düzenlenen toplantı Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Mesleki Hazırlık Toplantısı Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda Gerçekleştirildi
Mesleki Hazırlık Toplantısı Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda Gerçekleştirildi Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Eğitim ve öğretimin niteliğini geliştirmek ve verimliliği arttırmak, öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak, yenilenen, güncellenen öğretim programları hakkında öğretmenlerin bilgilenmelerini ve içeriğini müzakere etmelerini sağlamak, derslerin işlenişinde uygulanan yöntem ve teknikler, kullanılan öğretim materyalleri ile ölçme ve değerlendirme kriterleri hakkında öğretmenlerin bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen Mesleki çalışmaların planlanmasına yönelik İl Millî Eğitim Müdür Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu başkanlığında düzenlenen toplantıya  İl MillÎ Eğitim Şube Müdürleri ile 7 branşdan 3'er olmak üzere 21 öğretmen katıldı.
 

İl Müdürü Kösterelioğlu'nun bilgilendirme ve yönlendirmesiyle oluşturulan çalışma gruplarındaki öğretmenler ile beyin fırtınası yoluyla gerçekleştirilen çalışmada yeni nesil korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle ara verilen örgün eğitim faaliyetlerinin değerlendirilmesinin yanı sıra öğretmenlerin mesleki eğitim çalışmalarını uzaktan eğitim altyapısı üzerinden gerçekleştirmeleri hususundaki eğitim ihtiyaçları belirlendi.Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu  ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanacak programlar ile Amasya il genelinde öğretmenlere online öğrenme deneyimleri sağlayacak.

Toplantı sonunda İl Müdürü Kösterelioğlu öğretmenlere çalışmaya verdikleri gönüllü destek için teşekkür etti.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X