Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Ayan; 'Sağlık Emekçilerini Koruyamıyorsunuz'

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Amasya İl Temsilcisi Satılmış Ayan; 'Covid-19 Salgınına karşı yorgun, bitkin ve tükenmişlik içerisinde ve yine de kendi yaşamlarından vazgeçip hasta/ vakaları iyileştirmeye çalışan sağlık emekçileri, bir de kendilerine yapılan haksız, insafsız saldırılara ve şiddete maruz kalmaya devam ediyor' dedi.

Ayan; 'Sağlık Emekçilerini Koruyamıyorsunuz'
Ayan; 'Sağlık Emekçilerini Koruyamıyorsunuz' Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Amasya İl Temsilcisi Satılmış Ayan; “Covid-19 Salgınına karşı yorgun, bitkin ve tükenmişlik içerisinde ve yine de kendi yaşamlarından vazgeçip hasta/ vakaları iyileştirmeye çalışan sağlık emekçileri, bir de kendilerine yapılan haksız, insafsız saldırılara ve şiddete maruz kalmaya devam ediyor” dedi.

Ayan açıklamasının devamında; “Ankara Keçiören EAH' da hasta/yaralı yakınları tarafından saldırıya uğrayan ve kendilerini kapıları kapatmak ve arkasında barikat kurmak kaydıyla korumaya çalışan sağlık emekçilerinin görüntüsü üzüntü ve kaygı vericidir.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ise; söz konusu olaya ilişkin Twitter hesabından şöyle bir açıklama yapıyor;
"Keçiören EAH Acil Servisinde, çok sayıda kişi, ateşli silahla yaralanan, müdahalelere rağmen kurtarılamayan yakınlarını, kuralları zorlayarak görmeye çalıştı. Arkadaşlarımız, şiddet olasılığına karşı, kapıyı kapalı tuttu. Şiddetin ihtimali bile olmamalı. Devlet, geçit vermeyecek!" diyor. Asıl garip ve vahim olan da bu açıklamadır.
Sayın Bakan, sanki başka bir Ülkenin Bakanı.Olay başka bir Ülkede olmuş gibi... Hiç sorumluluğu yokmuş gibi davranıyor...
Bu açıklamasının özeti şudur; Sağlık Bakanı ve Devlet olarak ben sizi koruyamıyorum. Siz kapıyı tutun ve içeriye saldırganları almayın. Kendinizi nasıl koruyorsanız koruyun...
Sonra da ekliyor, Devlet, geçit vermeyecek... Ya... Allah aşkına Devlet kim? Nerede? Saldırıya uğrayan sağlık emekçileri kendileri korunmaya çalışırken, Başkentin tam ortasında büyük bir Hastanede Hastane güvenliği ve Polis nerede? İdareciler ne yapıyor?
Sağlık Bakanı ya siz ne yapıyorsunuz? Twittier açıklamalarından başka...
Arkadaşlarımıza yapılan bu saldırıyı kınıyoruz...
Kendilerini koruyabilme cesaretlerini taktir ediyoruz... Bunu yapanların ise en ağır şekilde cezalandırılmalarını talep ediyoruz. Ayrıca Sağlık Bakanı'nı sorumluluğunu yerine getirmeye ve Sağlık Emekçilerine gerçekten sahip çıkmaya çağırıyoruz” diye konuştu

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X