Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Eliaçık; 'Döner sermaye sorununun çözülmesi için mücadele ediyoruz'

Sağlık Sen Amasya Şube Başkanı Recep Eliaçık, Döner sermaye sorununun çözülmesi için mücadele ediyoruz dedi.

Eliaçık; 'Döner sermaye sorununun çözülmesi için mücadele ediyoruz'
Eliaçık; 'Döner sermaye sorununun çözülmesi için mücadele ediyoruz' Volkan Hamdi Yolaçan
Bu içerik 5767 kez okundu.
Advert

Sağlık Sen Amasya Şube Başkanı Recep Eliaçık, Döner sermaye sorununun çözülmesi için mücadele ediyoruz dedi.


Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen’in Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısını değerlendiren Sağlık Sen Amasya Şube Başkanı Recep Eliaçık, Sağlık-Sen teşkilatlarının sağlık çalışanlarının sorunlarına karşı yoğun mücadele verdiğini söyledi.

Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının en ön safta yer aldığını dile getiren Eliaçık, “Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Devlet sağlık çalışanlarımızın verdiği emeği görmeli. Bu emeğin karşılığı için adım atmaktan geri durmamalı” diye konuştu.

Döner sermaye mağduriyeti giderilmeli

Sağlık çalışanlarının en can yakan sorununun döner sermaye sistemi olduğunu söyleyen Eliaçık, “Fedakârca mücadele eden sağlık çalışanlarımızın döner sermaye mağduriyeti giderilmeli, ek ödemeler genel bütçeden ödenmeli. İş yükü azalmalı, istihdam artırılmalı. Sağlık çalışanlarımızın yıllık izinleri yanmamalı. Kreş sorunu artık çözüme kavuşturulmalı. Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlar Genel Sağlık Sigortasının dışına çıkarılmalı ki sağlık çalışanlarının önemini anlasın. Sağlık çalışanlarımızın sorunları ve talepleri acilen çözülmeli” ifadelerini kullandı.

Döner sermaye sorununun çözülmesi için mücadele ediyoruz

Eliaçık, Sağlık-Sen’in üye sayısını artırdığına vurgu yaparak şube başkanlarına, şube yöneticilerine, temsilcilere ve tüm teşkilat mensuplarına teşekkür etti. Yaşanan sorunlara karşı bilimsel çalışmalar yaptıklarını kaydeden Eliaçık, sorunların çözümü için hem sahada hem de masada mücadele ettiklerini belirtti.

Sağlık çalışanlarının sorunlarının çözülmesi için mücadele ettiklerini belirten Eliaçık, “Sağlık çalışanlarının en büyük problemlerinden biri olan döner sermaye adaletsizliğinin çözümüne katkı sunabilmek amacıyla ‘Ek Ödeme Model Önerisi’nin tartışıldığı çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştay sonrası yapılan düzenlemelerle ek ödeme sorunlarına yönelik çözüm odaklı, hakkaniyetli bir model geliştirdik. Çalıştay sonucunda ortaya koyduğumuz model önerisini Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı gibi yetkili merciler ile paylaştık. Çalışanlarımızın bu can yakan sorunun çözülmesi için mücadelemizi her alanda sürdürüyoruz” diye konuştu.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X