Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Vali Masatlı'nın, 10 Kasım Mesajı

Amasya Valisi Mustafa MASATLI 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajı yayımladı.

Vali Masatlı'nın, 10 Kasım Mesajı
Vali Masatlı'nın, 10 Kasım Mesajı Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Amasya Valisi Mustafa MASATLI 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajı yayımladı.

Vali Masatlı mesajında;

"Her milletin tarihinde, o milletin kaderini belirleyen büyük devlet adamları ve liderler vardır. Asırlar boyunca yetiştirdiği devlet adamları ile dünya tarihine yön veren Milletimizin, son yüzyılda yetiştirdiği en büyük lider ise bağımsızlığımızın ve cumhuriyetimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’tür.

ATATÜRK, Türk milletine, çağdaş uygarlık düzeyine erişmeyi, hatta bu düzeyi aşmayı hedef olarak göstermiştir. Bu sebeple, Milletimizin karakterine ve çağın gereklerine uygun yeni kurumlar oluşturmuş ve ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için ilk adımları atmıştır.

Hayatının son anına kadar ülkemizin ve milletimizin her alanda gelişmesi için çaba gösteren ATATÜRK, düşünceleri, başarıları, eserleri, ilke ve inkılâpları, dünya siyasetindeki barışçıl tutumu ve düşüncelerindeki evrensel boyut ile dünyanın en saygın devlet adamlarından birisi haline gelmiştir.

ATATÜRK’ün genç nesillere emanet ettiği Cumhuriyetimiz, bugün kuruluş idealine uygun olarak dünyanın en güçlü devletleri arasına girme yolunda hızla ilerlemektedir. Bu düşüncelerle vefatının 82. Yıldönümünde Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum." dedi

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X