Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

'Amasya Evde Kodla' Projesi Kapsamında Öğrenciler Kodlama Öğreniyor

MisKod projesi kapsamında Amasya'da başlatılan Robotik ve Kodlama alanında hazırlanan 'Amasya Evde Kodla' projesiyle öğrencilerin evlerinde kodlama yapabilmeleri için verilen robotlarla yaptıkları çalışmalar meyvesini vermeye başladı.

'Amasya Evde Kodla' Projesi Kapsamında Öğrenciler Kodlama Öğreniyor
'Amasya Evde Kodla' Projesi Kapsamında Öğrenciler Kodlama Öğreniyor Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

MisKod projesi kapsamında Amasya'da başlatılan Robotik ve Kodlama alanında hazırlanan 'Amasya Evde Kodla'  projesiyle öğrencilerin evlerinde kodlama yapabilmeleri için verilen robotlarla yaptıkları çalışmalar meyvesini vermeye başladı.

Pandemi nedeniyle Amasya genelinde yürütülen robotik kodlama eğitimlerinin aksamaması için hazırlanan proje kapsamında kodlama laboratuvarları için kullanılan robotlar öğrencilere çalışmalarını evlerinde devam etmeleri için belirli bir süre emanet ediliyor. Öğrenciler evlerinde takip ettikleri kodlama eğitimini ve uygulamaları kendilerine emanet edilen robotlar ile pekiştirme fırsatına erişiyor. Öğrencilerin yaptıkları çalışmalar İl Müdürlüğü youtube hesabında paylaşılıyor.

Proje faaliyletleri hakkında açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Ömer COŞKUN "Amasya Evde Kodla Projesi kapsamında dönüşümlü olarak 3 okuldan 108 öğrenciye emanet edilen robotlarla kodlama eğitimleri aksamadan devam ettiriliyor. Projemizin öğrencilerimizin kodlama becerilerini geliştirmelerine imkân vermesinin yanında onlara emanet edilen robotlarımızın sorumluluğunu da alarak kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Öğrencilerimizin çalışmalarının meyvesi olan kodlama faaliyletleri ise Müdürlüğümüzün youtube hesabından paylaşıyoruz. Emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Öğrencilerin bazı çalışmaları:

 

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X