Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Fidanlar Toprakla Buluştu

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Amasya Orman İşletme Müdürlüğü organizasyonuyla Fındıklı mevkiinde düzenlenen etkinlikte fidanlar toprakla buluşturuldu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Fidanlar Toprakla Buluştu
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Fidanlar Toprakla Buluştu Volkan Hamdi Yolaçan
Bu içerik 1409 kez okundu.
Advert

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Amasya Orman İşletme Müdürlüğü organizasyonuyla  Fındıklı mevkiinde düzenlenen etkinlikte  fidanlar toprakla buluşturuldu.

Etkinliğe;,Amasya Valisi Mustafa Masatlı'nın Eşi Esra Masatlı, Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu, Amasya İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürü Zehra Şahinler, SGK İl Müdürü Nurcan Yurt Şenel, Gümrük Müdürü Gülüstan Pınarbaşı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Kurt, Amasya Orman İşletme Müdürümüz Uğur Tamer Çelik, ilgili kurum  birim amirleri ve personellerinin katılımıyla fidan dikimi gerçekleştirildi.

Vali Masatlı'nın Eşi Esra Masatlı günün önemine binaen yapmış olduğu konuşmada;

Kadınlarımız;  Ailelerimizi, toplumumuzu  ve gelecek neslimizi  şekillendiren  ayakta tutandır. Yaşamı bereketlendiren ve  renklendirendir. 

Kadınlarımız; Topraklarımıza göz koyanlara karşı cephede; Nene Hatun, Şerife Bacı,  Kara Fatma‘dır.

Bu düşüncelerle başta şehit anneleri ve eşleri olmak üzere, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bugün de   fidanları toprakla buluşturarak; Yaşama can doğaya renk katmaya devam ediyoruz. dedi.

Konuşmaların ardından katılımcılar tarafından fidanlar toprakla buluşturularak can suları verildi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X