Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Dümen; 'Sağlık Çalışanları Robot Değildir'

Türk Sağlık Sen Amasya Şube Başkanı Şemsettin Dümen, sağlık çalışanları robot değildir dedi.

Dümen; 'Sağlık Çalışanları Robot Değildir'
Dümen; 'Sağlık Çalışanları Robot Değildir' Volkan Hamdi Yolaçan
Advert

Türk Sağlık Sen Amasya Şube Başkanı Şemsettin Dümen, sağlık çalışanları robot değildir dedi.

Dümen yaptığı açıklamada, “Covid-19 kapsamında kamu çalışanlarına yönelik yeni tedbirler konulu Cumhurbaşkanlığı genelgesi yayınlanmıştır.

Söz konusu genelge ile kamu çalışanlarına yönelik esnek mesai ve idari izinler düzenlenmiştir.
Sağlık çalışanlarına “Sürekli çalışın hiç dinlenmeyin, izin hakkınız olmasın. Aileniz ve sağlığınız önemsizdir” denilerek tuhaf bir çalışma düzeni dayatılmıştır. Sağlık çalışanlarının sadece kendileri değil çocuklarının bile cezalandırıldığı bir hal ortaya çıkmıştır.

Dünün alkışlayanlarına, bugünün unutanlarına bir kez daha söylüyoruz Sağlık çalışanları robot değildir, onlarda insandır. İhtiyaçları vardır. Okullar kapalıysa onlarında çocukları bakıma muhtaçtır.
Sağlık çalışanlarının yanında çocuklarından da fedakarlık istemek kabul edilebilir bir durum değildir. Bu çalışma düzenin böyle gitmeyeceği açıktır. Çünkü tüm sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonu sıfırlanmış, tükenmişlik sendromu yaşamaktadırlar. Hala ısrarla sağlık çalışanlarına ayrımcılık uygulamak sorunları içinden çıkılamaz bir hale sokmaktadır.

Sağlık çalışanlarının özverili mücadelesi olmadan virüsü yenmek imkansız iken sağlık çalışanlarını sürekli mağdur etme gayreti içerisinde olmak herkese kaybettirecektir. Bu nedenle söz konusu idari izinler ve esnek mesailerden sağlık çalışanlarının faydalanması sağlanmalı, izinlerden mahrum kalmayacakları bir şekilde çalışma düzeni planlanmalıdır.” Diye konuştu.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X