DİĞER
Giriş Tarihi : 18-05-2021 16:05   Güncelleme : 18-05-2021 16:05

BABA KIZ KARACA YAVRULARINI ANNESİNE KAVUŞTURDU

Ordunun Ünye ilçesinde duyarlı vatandaş Adem Güneysu ve Kızı Armin Elif Güneysu fındık bahçelerinde temizlik yaparken buldukları karaca yavrularını tekrar annelerine kavuşturdu.

BABA KIZ KARACA YAVRULARINI ANNESİNE KAVUŞTURDU

   Ünye İlçesi Hızarbaşı Günlük Mahallesi Adem Güneysu adlı çiftçi fındık bahçesinde temizlik yaparken   2 adet karaca yavrusu buldu. Durumu hemen  T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge  Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliği’ne bildirildi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefi Saygın Yıldırım tarafından bilgilendirilen çiftçi Güneysu buldukları karaca yavrularını tekrar aldığı yere bıraktı. Adem Güneysu Kızı Armin Elif Güneysu ile birlikte kendilerinin ve komşularının köpeklerini bağlayarak yavruların zarar görmeden Kontrollü bir şekilde yeniden annelerine kavuşmasını sağladılar.

   ADEM GÜNEYSU ‘’İki yavru karacayı yan yana aynı yere bıraktık. Sonra hemen ordan uzaklaştık. Ve Uzak bir yerden gözlemlemeye başladık. 1 saat sonra gittiğimde iki yavru karacada yerinde yoktu. Annesi alıp daha güvenli bir ortama götürmüştü. Yavru karacayı annesi ile kavuşturduğum için çok mutluyum” dedi.