Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre Çorum'da anıldı

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Çorum Şubesi ile Çorum Alevi Kültür Merkezi tarafından UNESCO’nun 2021 yılını “Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre Yılı” ilan etmesi nedeniyle kapsamlı bir etkinlik düzenlendi

Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre Çorum'da anıldı
Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre Çorum'da anıldı Erhan GÜNDÜZ
Bu içerik 246 kez okundu.
Advert

  Hacı Bektaş Veli’nin vefatının 750. yılı ve Yunus Emre’nin vefatının 700. yıldönümü nedeniyle Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından 2021 yılı Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre yılı ilan edilmişti.

  Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Çorum Şubesi bahçesinde dün akşam düzenlenen etkinlik saat 17.00’de başladı. Etkinliğe Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, Hacı Bektaş Dergahı Postnişin Veliyettin Hürrem Ulusoy, Pir Sultan Abdal Derneği Genel Başkanı Gani Kaplan, CHP Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, Gelecek Partisi Etik Kurulu Üyesi Teşkilat Başkan Yardımcısı Av. Rumi Bekiroğlu, Anadolu Hitit Dernekleri Çorum Federasyonu Başkanı Hacı Odabaş, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. 
UNESCO’nun 12-27 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleştirdiği 40. Genel Konferansı'nda alınan karar uyarınca 2021 yılının Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre yılı ilan edildiğini hatırlatan Vakıf Şube Başkanı Nurettin Aksoy ile Vakıf yöneticisi Yıldız Şahin etkinliğin açılışında konuştu.

Bektaş Veli Hacı Yunusemre Çorumda Anıldı
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X