AMASYA
Giriş Tarihi : 26-07-2021 14:35   Güncelleme : 26-07-2021 15:05

BAŞKAN SARI'DAN BOĞULMALARA KARŞI UYARI “LÜTFEN DİKKATLİ OLALIM”

Belediye Başkanı Mehmet Sarı, son günlerde artan boğulma vakalarına karşı vatandaşları uyardı.

BAŞKAN SARI'DAN BOĞULMALARA KARŞI UYARI “LÜTFEN DİKKATLİ OLALIM”

Belediye Başkanı Mehmet Sarı, son günlerde artan boğulma vakalarına karşı vatandaşları uyardı.

Özellikle hava sıcaklığının arttığı şu günlerde boğulma vakalarında artış olduğunu dile getiren Başkan Sarı, vatandaşların kontrolsüz bölgelerde, sulama kanallarında, baraj ve göletlerde serinlemek için suya girmelerinin tehlikeli ve uygun olmadığına dikkat çekti.

Son günlerde Amasya'da artan boğulma vakaları hakkında uyarılarda bulunan Başkan Sarı, Geçtiğimiz günlerde Derinöz Barajında 2 çocuğumuz ve 3 vatandaşımız boğularak yaşamını yitirdi. Dikkatsizlik sonucu bir aile yok oldu. Ölenlere rahmet kederli ailesine baş sağlığı diliyorum. Umarım bir daha böyle acı bir olayı Amasya'mız yaşamaz. Lütfen dikkatli olalım.

Maalesef vatandaşlarımız bilmedikleri, can güvenliklerinin olmadığı, kontrolsüz alanlarda serinlemek için suya giriyorlar. Bu da üzücü olaylara sebep oluyor.

Bölgemizde son günlerde artarak çoğalan boğulma vakaları yaşanmaktadır. Hava sıcaklıklarının arttığı şu günlerde, vatandaşlarımızın sulama kanallarında, baraj ve göletlerde serinlemek maksadıyla suya girmemelerini rica ediyorum. Bu tür üzücü ve acı olayların yaşanmaması bakımından vatandaşlarımızın özellikle çocuklarımızı bu konuda uyarmaları ve sahip çıkmaları büyük önem arz etmektedir. Vatandaşlarımızın bu konuda gerekli hassasiyeti göstermelerini önemle rica ediyorum” dedi.