GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-08-2021 12:22   Güncelleme : 10-08-2021 12:29

Amasya Üniversitesi 11 yeni bölüm ve programa öğrenci alacak

Amasya Üniversitesi yeni bölüm ve programlar açarak öğrenci sayısını artırmaya, akademik yönüyle gelişmeye ve yükseköğretime katkı sunmaya devam ediyor. öğrenci sayısını artırmaya, akademik yönüyle gelişmeye ve yükseköğretime katkı sunmaya devam ediyor.

Amasya Üniversitesi 11 yeni bölüm ve programa öğrenci alacak

Amasya Üniversitesi yeni bölüm ve programlar açarak öğrenci sayısını artırmaya, akademik yönüyle gelişmeye ve yükseköğretime katkı sunmaya devam ediyor.

Amasya Üniversitesi’nin sadece bilgi aktaran değil aynı zamanda üreten bir üniversite olma gayretiyle çalıştığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı,"681 öğretim elemanı, 543 idari personelimizle 8 fakülte, 8 meslek yüksekokulu, bir yüksekokul ve 3 enstitümüzdeki 16 bini aşkın öğrencimize eğitim-öğretim hizmeti veriyoruz. 2021-2022 yılında öğrenci kontenjanlarımız ise 4934’tür. Ön lisans ve lisans öğreniminde devamlılığın sağlandığı yüksek lisans ve doktora programlarıyla çağı yakalamaya ve ülkemizin kalkınmasına değer katmaya çalışıyoruz. Son olarak Kadın ve Aile Araştırmaları disiplinlerarası tezli yüksek lisans ve Eğitim Yönetimiikinci öğretim tezsiz yüksek lisans programlarına da öğrenci kabul etmeye başladık. Üniversitemiz 2021-2022 Akademik Yılında 3’ü doktora toplam 8 yüksek lisans programına, lisansta 1 program, ön lisansta ise 2 programa ilk defa öğrenci alıyor. Üniversitemizin büyümesine ve gelişmesine katkı sağlayacak olan yeni bölümler Amasya’ya ve Üniversitemize hayırlı olsun. Tercih aşamasındaki gençlerimizi Amasya ve Amasya Üniversitesi hakkında  daha çok bilgi almaya ve ailemize katılmaya davet ediyoruz." dedi.