GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-09-2021 17:23   Güncelleme : 03-09-2021 17:23

İYİ Parti’den suç duyurusu!

İYİ Parti Çorum Teşkilatları, AK Parti Grup Başkan Vekili Av. Cahit Özkan hakkında katıldığı bir televizyon programındaki beyanları nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

İYİ Parti’den suç duyurusu!

İYİ Parti’den yapılan açıklamada, “AKP’li Cahit Özkan İYİ Parti Teşkilatlarını, parti üyelerimizi hatta oy veren seçmeleri kapsar bir biçimde alenen ve açıkça hakaret, iftira, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama suçlarını kararlılıkla işlemiştir. Akabinde sosyal medya paylaşımında; yıllara sair bir strateji ile devleti ele geçirmeye çalışan ve 15 Temmuz hain darbe girişimiyle de bunu nihayete erdirmeyi amaçlayan FETÖ ile tüm İYİ Parti teşkilatını ilişkilendirmiş, böylelikle; Genel Başkan Sn. Meral Akşener, Başkanlık Divanı, Genel İdare ve Kurucular Kurulu, Tüm Parti İl ve İlçe Başkanları, Tüm İYİ Parti üyeleri İYİ Partiye oy veren ve vermeyi düşünen tüm seçmenler olmak üzere herkesi, FETÖ Terör Örgütü üyeliği itham etmiş ve hedef olarak göstermiştir” iddialarına yer verildi.

Açıklamada, AK Parti Grup Başkan Vekili Cahit Özkan’ın TCK 125, 216 VE 267 maddeleri gereği cezalandırılması gerektiği savunuldu.