GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-09-2021 11:02   Güncelleme : 07-09-2021 11:02

2021-2022 yüz yüze Eğitim öğretim dönemi açılışı

2021-2022 yüz yüze Eğitim öğretim dönemi açılışı

2021-2022 yüz yüze Eğitim öğretim dönemi açılışı

Yüz yüze eğitime başladığımız bu ilk günde İl Müdürümüz Ömer COŞKUN Nihat Bayramoğlu İlkokulu öğrencileri ile bir araya geldi.

Vali Mustafa Masatlı ve İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coşkun 12 Haziran Anadolu Lisesi ve Türk Telekom Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle yüz yüze eğitimin ilk ders zilini çaldılar.

06 Eylül Pazartesi günü itibariyle başlayan 2021-2022 eğitim-öğretim yılı sebebiyle ilk olarak 12 Haziran Anadolu Lisesi ziyaret edildi. Okullarda gerekli salgın tedbirlerinin alındığını söyleyen Vali Masatlı, çocukların eğitimlerine sağlıkla devam edebilmesi için henüz aşılarını yaptırmayan velileri de aşı olmaya davet etti.

Daha sonra Türk Telekom İmam Hatip Ortaokulu’na giden Vali Masatlı ve Müdür Coşkun yeni eğitim-öğretim yılının öğrenciler ve ailelerine, öğretmenlere ve ülkemize hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coşkun ise; “Sevgili öğrenciler, sizlerin başarısı, hepimizin başarısıdır. Sizler ne kadar donanımlı, ne kadar aydınlık yetiştirilirseniz, ülkemizin ve milletimizin geleceği de o derece sağlam ve aydınlık olacaktır. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının başta siz sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiamıza, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Valimiz  Masatlı  yüz yüze eğiyim öğretim başlaması hakkında mesajını yayınladı.

Salgın süreci sebebiyle yüz yüze eğitime verilen aranın ardından milyonlarca öğrencimiz okullarına kavuşmanın heyecanını yaşamaktadır. İlimiz genelindeki okullarımızda gerek hijyen, gerekse maske kullanımı ve sosyal mesafeye uyulması için tüm tedbirler alınmıştır.    

Bu noktada aşılarını henüz yaptırmamış velilerimizi, yavrularımızın okullarına sağlıklı şekilde devam edebilmesi ve toplumsal bağışıklığın güçlenmesi adına aşı olmaya davet ediyorum.  

Büyüyen ve gelişen Ülkemizde nitelikli ve donanımlı insana ihtiyaç vardır. Bu nitelik ve donanıma; okuyan, araştıran, sorgulayan, gelişime ve değişime açık olan, çağın ruhunu doğru okuyan çocuklarımız ve gençlerimiz sahip olacaktır.                                                                                                          

Uluslararası alanda Ülkemizin daha güçlü bir şekilde temsil edilmesi hiç kuşkusuz iyi yetişmiş insan gücüne bağlıdır. Bu da çocuklarımızın nitelikli bir eğitim almasıyla mümkündür. Geleceğin mimarı öğretmenlerimize bu hususta çok iş düşmektedir. Öğretmenlerimizin bu meşakkatli ve kutsal görevlerini özveriyle icra edeceklerine yürekten inanıyorum.     

Evlatlarımız için hedeflenen başarılara ancak öğretmen öğrenci ve veli işbirliğiyle ulaşabiliriz. Güçlü Türkiye'mizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimine hep birlikte katkı sunmalıyız. Bu düşüncelerle 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılının İlimize, Ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olması dileklerimle, öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum.